Szczecin - Nowe Miasto

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczeciński Budżet Obywatelski 2022: Ponad 150 pomysłów i prawie 17 milionów do wydania

2021-05-17 22:34

Zakończył się nabór wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku, tylko przez Internet, mieszkańcy złożyli 158 projektów - 24 ogólnomiejskie i 134 lokalne. Do tego dojdą jeszcze projekty złożone w tradycyjnej formie papierowej i przesłane pocztą (w tym przypadku decyduje data stempla pocztowego).

- Za nami pierwszy etap SBO 2022 i drugi już realizowany w trakcie trwania pandemii koronawirusa – mówi Magdalena Blaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy mimo niesprzyjających okoliczności oraz ograniczonych możliwości złożyli swoje projekty. Jak co roku dołożymy wszelkich starań by jak największa liczba projektów została zweryfikowana pozytywnie i trafiła na listę do głosowania.

Złożone wnioski trafiły do opiniowania pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej, gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta.

Zobacz też: Kolejna szczecińska fontanna trysnęła wodą... i kolorami! Zachwyca w ciągu dnia i po zmierzchu [ZDJĘCIA]

Te wnioski, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną, w drugim etapie zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji.

Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i w trzecim etapie zostaną zatwierdzane przez Zespół Opiniujący, trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 16 700 000 zł.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie, czyli takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 procent środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70 procent środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Zobacz też: Na kolejnych podwórkach w Szczecinie zrobi się kolorowo. Miasto dołoży się do remontów

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Nasi Partnerzy polecają