Szczeciński Budżet Obywatelski 2022: Ponad 150 pomysłów i prawie 17 milionów do wydania

Szczecin - Nowe Miasto
Autor: Grzegorz Kluczyński

Zakończył się nabór wniosków do Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego 2022. W tym roku, tylko przez Internet, mieszkańcy złożyli 158 projektów - 24 ogólnomiejskie i 134 lokalne. Do tego dojdą jeszcze projekty złożone w tradycyjnej formie papierowej i przesłane pocztą (w tym przypadku decyduje data stempla pocztowego).

- Za nami pierwszy etap SBO 2022 i drugi już realizowany w trakcie trwania pandemii koronawirusa – mówi Magdalena Blaszczyk, dyrektor Biura Dialogu Obywatelskiego. – Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy mimo niesprzyjających okoliczności oraz ograniczonych możliwości złożyli swoje projekty. Jak co roku dołożymy wszelkich starań by jak największa liczba projektów została zweryfikowana pozytywnie i trafiła na listę do głosowania.

Złożone wnioski trafiły do opiniowania pod względem formalnym przez Biuro Dialogu Obywatelskiego. Projekty zostaną opublikowane na stronie sbo.szczecin.eu po weryfikacji formalnej, gdzie będzie mógł się z nimi zapoznać każdy mieszkaniec naszego miasta.

Zobacz też: Kolejna szczecińska fontanna trysnęła wodą... i kolorami! Zachwyca w ciągu dnia i po zmierzchu [ZDJĘCIA]

Te wnioski, które pozytywnie przejdą weryfikację formalną, w drugim etapie zostaną poddane weryfikacji pod kątem możliwości ich realizacji.

Projekty, które przejdą pozytywnie całą procedurę i w trzecim etapie zostaną zatwierdzane przez Zespół Opiniujący, trafią na listę do głosowania. Mieszkańcy wybiorą najlepsze z nich jeszcze w tym roku.

Tegoroczna pula na projekty Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego to 16 700 000 zł.

Projekty mogą być:

  • ogólnomiejskie, czyli takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy, na które przeznaczono 30 procent środków.
  • lokalne - na które przeznaczono 70 procent środków.

Podział środków został rozdysponowany pomiędzy 22 obszary lokalne na podstawie ilości mieszkańców poszczególnych obszarów oraz ich powierzchni.

Zobacz też: Na kolejnych podwórkach w Szczecinie zrobi się kolorowo. Miasto dołoży się do remontów

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE