Kolejna szczecińska fontanna trysnęła wodą... i kolorami! Zachwyca w ciągu dnia i po zmierzchu [ZDJĘCIA]

2021-05-17 17:02
Fontanna na placu Zwycięstwa znów działa
Autor: G. Kluczyński / ZUK Szczecin

W całym Szczecinie jest ponad 20 fontann, jednak z powodu pandemii działają tylko nieliczne. W weekend dołączyła do nich kolejna. Po ponad rocznej przerwie uruchomiona została fontanna na placu Zwycięstwa, przed kościołem garnizonowym. W ciągu dnia orzeźwia chłodną bryzą, a po zmierzchu zachwyca również kolorami.

"Brama wodna" została uruchomiona w miniony weekend. Oświetlona różnymi kolorami woda sprawia wrażenie tańczącej.

- Widowisko rozpoczyna się wtedy, gdy zrobi się ciemno. Obecnie około godziny 21:20 - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Pokaz trwa kilka minut. Między kolejnymi mamy 10 minut przerwy. I tak do godziny 5 rano. Wówczas podświetlenie jest wyłączane, a woda płynie sobie nadal.

Zobacz też: Szczecińskie fontanny powoli budzą się ze snu. Działają tylko nieliczne [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z powodu pandemii, większość szczecińskich fontann została wyłączona. Działa tylko kilka z nich, m.in. na skwerze im. Janiny Szczerskiej, na Cmentarzu Centalnym i przy "Pleciudze". Działają również pływające fontanny na jeziorze Rusałka i Stawie Brodowskim. W czerwcu uruchomiona zostanie podświetlona fontanna na Wałach Chrobrego.

Ze względów bezpieczeństwa wyłączone pozostają z użytkowania fontanny: na placu Zamenhofa, na placu Gałczyńskiego czy w Alei Fontann.

Zobacz też: Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE