Fontanna przy Pleciudze

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Fontanna przy "Pleciudze"

Szczecińskie fontanny powoli budzą się ze snu. Działają tylko nieliczne [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-13 11:42

Jest ich w Szczecinie naprawdę dużo, jednak działa zaledwie kilka z nich. Mowa o fontannach, które zazwyczaj o tej porze roku cieszyły oczy mieszkańców i dawały przyjemne orzeźwienie. Niestety pandemia spowodowała, że w tym roku w szczecińskich wodotryskach, a dokładniej w ich zdecydowanej większości, będzie panowała susza. Gdzie już w Szczecinie działają fontanny i gdzie jest szansa, że jeszcze w tym sezonie popłynie w nich woda?

W całym Szczecinie jest ponad 20 fontann, jednak z powodu pandemii działają tylko nieliczne. Mieszkańcy mogą podziwiać fontanny m.in. na Jasnych Błoniach, na skwerze im. Janiny Szczerskiej, na Cmentarzu Centalnym i przy "Pleciudze". Działają również pływające fontanny na jeziorze Rusałka i Stawie Brodowskim. To naprawdę niewiele w skali całego miasta.

Wodotryski są wyłączone przede wszystkim z powodu pandemii koronawirusa. Są też takie, które nie działają od lat, m.in. "Labirynt" przy pl. Zwycięstwa, "Kotwica" w miejscu dawnej Sediny na pl. Tobruckim czy na deptaku Bogusława. Tutaj akurat przyczyną "suszy" są względy techniczne.

Zobacz też: Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

W najbliższym czasie miasto planuje uruchomienie jeszcze kilku fontann, m.in. przy kościele garnizonowym i na Wałach Chrobrego. Wiadomo już jednak, że większośc fontann nie zostanie uruchomiona. Takich planów na pewno nie ma w przypadku wodotrysków na pl. Zamenhofa czy pl. Gałczyńskiego. Nie będą także uruchomione zarządzane przez Zakład Usług Komunalnych uliczne poidełka.

Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu