Szczecińscy taksówkarze "pod lupą" policji i ITD. Kilku straciło dowody rejestracyjne

2022-01-04 11:47
Szczecińscy taksówkarze pod lupą policji i ITD. Kilku straciło dowody rejestracyjne
Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecińscy taksówkarze "pod lupą" policji i ITD. Kilku straciło dowody rejestracyjne

Policjanci drogówki wraz z funkcjonariuszami Inspekcji Transportu Drogowego skontrolowali taksówki poruszające się po Szczecinie. Kontroli zostało poddanych ponad 40 taksówek. Niestety nie wszystkie spełniały wymagane normy.

To już kolejna taka akcja w naszym mieście, podczas której sprawdzano m.in. stan trzeźwości kierujących, licencję taksówkarską, a także wymagane wyposażenie kontrolowanych pojazdów.

Podczas prowadzonych kontroli, mundurowi zwracali również uwagę na oznaczenia pojazdów, dodatkowe oświetlenie i ważność badań technicznych. Ich celem było eliminowanie wykroczeń w ruchu drogowym popełnianych przez kierujących taksówkami.

Czytaj też: Nękał, groził, wysłał jej 300 SMSów! Kobieta ze Szczecina przeżyła piekło

Kontrolujący zwracali szczególną uwagę na kierowców przekraczających dozwoloną prędkość czy też nieużywanie pasów bezpieczeństwa przez pasażerów bądź taksówkarzy nie przewożących pasażerów. Obserwowano również nieprawidłowe wyprzedzanie, przejeżdżanie na czerwonym świetle, czy przewożenie większej liczby osób niż wskazana w dowodzie rejestracyjnym.

Mundurowi skontrolowali łącznie ponad 40 pojazdów. Oprócz drobnych wykroczeń zatrzymali trzy dowody rejestracyjne.

Jak zapowiadają policjanci, nie jest to ostatnia tego typu akcja w Szczecinie. Podobne kontrole będą przeprowadzane również w przyszłości.

Czytaj też: Wykonawca zastępczy na budowie SKM Szczecin. Czy inwestycja zakończy się w terminie?

Sonda
Jak oceniasz szczecińskich taksówkarzy?
To nie garaż... to czytelnia! Wyjątkowa mozaika w centrum Szczecina
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE