Szczecinianie otrzymują SMS-y ze zmianą terminów szczepień w Netto Arenie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecinianie NIESPODZIEWANIE otrzymują SMS-y ze zmianą terminów szczepień. Co się dzieje?

2021-05-14 17:03

W czwartek i piątek wielu szczecinian zostało zaskoczonych SMS-ami informującymi o zmianie terminu otrzymania drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 w szpitalu tymczasowymz mieszczącym się w hali Netto Arena. Niektórzy musieli zgłosić się do punktu szczepień już następnego dnia, chociaż pierwotnie mieli otrzymać drugą dawkę szczepionki dopiero za kilka tygodni. Sytuacja wywołała spore zamieszanie.

W piątek do punktu szczepień w hali przy ul. Szafera zgłosiło się wielu mieszkańców, którzy dzień wcześniej otrzymali SMS-y o zmianie daty szczepienia. Wielu z nich nie kryło swojego zaskoczenia.

- Siedzę sobie wczoraj wieczorem, piję piwo, a tu nagle przychodzi SMS, że mam się zgłosić po drugą dawkę, a termin miałem 26 czerwca - mówi mężczyzna oczekujący w kolejce.

- Dobrze, że pracuję dziś na drugą zmianę, bo musiałabym wziąć urlop na żądanie - dodaje kobieta stojąca obok. - Miałam się zgłosić 25 czerwca, a tu takie zaskoczenie - dodaje.

Zobacz też: Szczecin: 12-latek cierpi na poważną chorobę. Już w niedzielę wielki Piknik dla Wiktora

Ta niespodziewana zmiana terminów nie jest jednak podyktowana zmianami w Narodowym Programie Szczepień, które dotyczą odstępu czasowego między pierwszą i drugą dawką szczepionki

"Z dniem 30 czerwca kończy się umowa pomiędzy Wojewodą Zachodniopomorskim a Miejskim Ośrodkiem Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji na użyczenie obiektu w hali Netto Arena na funkcjonowanie tam Szpitala Tymczasowego, a tym samym punktu szczepień. W związku z tym jeszcze przed 30 czerwca punkt szczepień w tym miejscu stopniowo kończy swoją działalność"

- informuje Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny Nr 2 PUM w Szczecinie.

Pacjenci, którzy mieli otrzymać drugą dawkę szczepionki po 13 maja, otrzymali więc informacje o zmianie terminu na wcześniejszy, często dosłownie "z dnia na dzień".

Jak zapewnia szpital, "płynność procesu szczepień będzie zachowana i każdy zarejestrowany do szczepień pacjent otrzyma obie dawki szczepionki w odpowiednich terminach". Szczepienia w Netto Arenie będą odbywać się do 16 czerwca (do 10 czerwca w punkcie A i do 16 czerwca w punkcie B). Następnie, od 17 czerwca szczepienia będą kontynuowane w szpitalu na Pomorzanach, w budynku J.

Co z pacjentami, którzy po "automatycznej" zmianie terminu, nie będą mogli stawić się w punkcie szczepień, np. z powodu wyjazdu lub innych planów?

"Szczepionka na pewno nie przepadnie. W ciągu 2-3 dni punkt szczepień skontaktuje się z pacjentem, sprawdzając dlaczego nie dotarł na wizytę i proponując kolejny termin podania 2. dawki"

- informuje placówka.

Zobacz też: Turyści nie będą już opalać się w ścisku. Plaża w Międzyzdrojach będzie dwa razy większa!

Powszechny Punkt Szczepień w Szczecinie już otwarty
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany