Likwidacja działek przy ul. Arkońskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Znikają działki przy ul. Arkońskiej. Będzie parking na prawie 400 miejsc

2021-04-20 9:27

Jeszcze do niedawna było to miejsce wypoczynku mieszkańców. Ogrody działkowe przy ulicy Arkońskiej muszą jednak ustąpić miejsca innej funkcji. Wkrótce powstanie w tym miejscu ogromny parking, który zapewni miejsca postojowe m.in. pasażerom Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

To kolejny etap likwidacji ogródków działkowych w tej okolicy. Wcześniej pod buldożer poszedł kilkudziesięciometrowy pas terenu, w którym powstały jezdnie szóstego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, łączącego ul. Arkońską z al. Wojska Polskiego. Na przełomie lutego i marca ekipy budowlane zajęły kolejną część ogrodu, tym razem wzdłuż ul. Arkońskiej - od skrzyżowania z obwodnicą, do ul. Bułgarskiej. Wycięte zostały drzewa, rozpoczęłą się rozbiórka altanek.

Kolejnym etapem będzie budowa parkingu oraz przebudowa infrastruktury drogowej. Wykonawca przejął już plac budowy.

Zobacz też: Choszczno: Nie pomógł kamuflaż. Jaskinia hazardu była ukryta w salonie fryzjerskim [ZDJĘCIA, WIDEO]

Poza budową parkingu na 398 miejsc postojowych, inwestycja obejmuje m.in. modernizację jezdni i chodników na ul. Bułgarskiej i przebudowę sieci podziemnych. Zadanie jest jednym z elementów budowy infrastruktury towarzyszącej dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. W sąsiedztwie skrzyżowania planowana jest bowiem lokalizacja zupełnie nowego przystanku SKM "Szczecin Niemierzyn".

Parking z pewnością przyda się osobom dojeżdżającym do szpitala wojewódzkiego. Obecnie obok placówki znajduje się niewielki plac parkingowy, na którym znalezienie miejsca graniczy z cudem. Pozostali pozostawiają swoje pojazdy na okolicznych ulicach, gdzie również wcale nie jest łatwo o wolne miejsce. Nowy parking mógłby rozwiązać ten problem.

Parking przy ul. Bułgarskiej

i

Autor: UM Szczecin
Choszczno: Jaskinia hazardu w salonie fryzjerskim
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany