Szczecin: Wielkie karczowanie przy ul. Arkońskiej. Znikają ogródki działkowe [ZDJĘCIA]

2021-03-08 12:02

Znikają drzewa owocowe i altanki. Na terenie ogrodów działkowych przy ul. Arkońskiej, w rejonie powstającej obwodnicy śródmiejskiej, od kilku dni na dość rozległym terenie trwa wielka "demolka". Co powstanie w tym miejscu?

To kolejny etap likwidacji ogródków działkowych w tym miejscu. Wcześniej pod buldożer poszedł kilkudziesięciometrowy pas terenu, w którym powstały jezdnie szóstego odcinka obwodnicy śródmiejskiej, łączącego ul. Arkońską z al. Wojska Polskiego. Niedawno ekipy budowlane zajęły kolejną część ogrodu, tym razem wzdłuż ul. Arkońskiej - od skrzyżowania z obwodnicą, do ul. Bułgarskiej. Wycięte zostały drzewa, trwa rozbiórka altanek.

Zobacz też: Szczecin: Jak walczyć z JANUSZAMI PARKOWANIA? Wystarczyła JEDNA tabliczka [ZDJĘCIA]

W miejscu zlikwidowanych ogródków ma powstać duży parking, który z pewnością przyda się osobom dojeżdżającym do szpitala wojewódzkiego. Obecnie obok placówki znajduje się niewielki plac parkingowy, na którym znalezienie miejsca graniczy z cudem. Pozostali pozostawiają swoje pojazdy na okolicznych ulicach, gdzie również wcale nie jest łatwo o wolne miejsce. Nowy parking mógłby rozwiązać ten problem. W przyszłości miejsca postojowe mogłyby też służyć pasażerom Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej. W sąsiedztwie skrzyżowania planowana jest bowiem lokalizacja zupełnie nowego przystanku SKM "Szczecin Niemierzyn".

Prace porządkowe na ogrodach działkowych mają potrwać miesiąc. Następnie ma zostać ogłoszony przetarg na budowę parkingu i przebudowę ulicy Bułgarskiej, znajdującej się w jego pobliżu. Kiedy pierwsze miejsca postojowe zostaną udostępnione mieszkańcom? Tego na razie nie wiadomo.

Zobacz też: Tajemnicze okoliczności podpalenia klubu w centrum Szczecina. Właściciel wyznaczył nagrodę [ZDJĘCIA]

Sonda
Opłaty za parkowanie w Szczecinie...
Jeszcze w piątek jeździły tu tramwaje. Wielka "demolka" na Niebuszewie
Nasi Partnerzy polecają