Szczecin: "Złoty Szlak" się zmienia. Coraz więcej bruku i nowych chodników na al. Jana Pawła II [ZDJĘCIA]

2021-03-04 14:11

Mija dziewięć miesięcy od rozpoczęcia gruntownej przebudowy jednej z najbardziej reprezentacyjnych ulic w centrum Szczecina. Na alei Jana Pawła II widać już sporo zmian. Prace toczą się na jezdni prowadzącej w kierunku urzędu miasta i na pasie zieleni rozdzielającym obie jezdnie, gdzie znajduje się szlak spacerowy i droga dla rowerów.

Remont rozpoczął się w czerwcu ubiegłego roku. Widoczne są już częściowo chodniki oraz jezdnia z kostki brukowej. Na placu budowy roboty postępują, a piesi mogą korzystać z coraz większych fragmentów ulicy.

- Zaawansowanie robót jest zróżnicowane i zależy od odcinka - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Przed wykonawcą najwięcej pracy na odcinku Niedziałkowskiego-Felczaka, gdzie wykonano rozbiórki istniejącej nawierzchni jezdni i pasa rozdziału, wpusty uliczne, korytowanie pasa jezdni wraz z wykonaniem stabilizacji z wbudowaniem podbudowy niezwiązanej. Tam trwa wykonywanie nawierzchni jezdni. Pełne ręce roboty mają brukarze, a zmiany widoczne są także w miejscu, gdzie powstanie ścieżka rowerowa.

Wyjątkowy SZCZĘŚCIARZ z Polic. Zamienił DWA ZŁOTE w prawdziwą FORTUNĘ!

Co się zmieni na al. Jana Pawła II?

Na alei Jana Pawła II przewiduje się wykonanie nowej konstrukcji jezdni z kostki kamiennej oraz ciągów pieszych z dużych płyt granitowych i asfaltowej ścieżki rowerowej. Skrzyżowania także zostaną wykonane z kostki kamiennej, ale koloru kontrastowego w stosunku do kostki ułożonej na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami. Parkowanie równoległe możliwe będzie po jednej stronie pasów postojowych. W miejscach narażonych na nieprzepisowe parkowanie pojazdów wykonane zostaną słupki zabezpieczające. Ścieżka rowerowa, tak jak w stanie istniejącym, zaprojektowana została w pasie rozdziału pomiędzy jezdniami. Po przebudowie pojawią się stojaki rowerowe, ławki, nowe kosze na śmieci oraz nowe nasadzenia krzewów.

Koszt inwestycji to prawie 24 miliony złotych. Zakończenie prac planowane jest na drugą połowę października 2021 r.

Zobacz też: Od kwietnia TANIEJĄ bilety komunikacji miejskiej w Szczecinie. Ile będą kosztować? [CENNIK]

Sonda
Często stoisz w korkach?
Drzewa zniknęły ze skarpy Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany