Śmietnik

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: ZDROŻEJE wywóz śmieci. Ile zapłacimy w 2021 roku?

2020-11-25 10:24

Od przyszłego roku mieszkańcy Szczecina zapłacą więcej za wywóz śmieci. Tak zdecydowali radni podczas wtorkowej sesji. To już niestety kolejna podwyżka opłat w ciągu ostatnich lat.

Urzędnicy tłumaczą, że podwyżki są spowodowane m.in. rosnącymi kosztami systemu gospodarowania odpadami. Droższa jest także segregacja odpadów, której udział jest coraz większy. Przedstawiciele magistratu zapewniają również, że gdyby nie spalarnia na Ostrowie Grabowskim, podwyżki mogłyby być jeszcze bardziej dotkliwe.

W zabudowie wielorodzinnej opłaty za wywóz odpadów naliczane są od ilości zużytej wody. Obecnie mieszkańcy płacą 7,50 zł za każdy metr sześcienny wody. Od 1 stycznia stawka będzie wynosiła 8,80 zł. Natomiast właściciele domów jednorodzinnych płacą obecnie 94 zł miesięcznie. Po podwyżce będzie to kwota 99,90 zł.

To już trzecia podwyżka opłat za odbiór śmieci w ostatnim czasie. W porównaniu z rokiem 2018 opłaty wzrosły dwukrotnie. Dwa lata temu mieszkańcy płacili 4 złoty za metr sześcienny zużytej wody i 50 zł w domach jednorodzinnych.

Sonda
Czy segregujesz śmieci?
Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa