Drzwi

i

Autor: MasterTux / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Zalegał z czynszem, więc go pobili i okradli. Samosąd skończy się w sądzie

2020-12-11 9:16

Miał zaległości w płaceniu czynszu za wynajem pokoju. Zamiast rozwiązać problem w cywilizowany sposób, sprawa skończyła się brutalnym samosądem. Mężczyzna został pobity i okradziony przez partnera kobiety, u której wynajmował stancję i jego trzech kolegów. Wkrótce wszyscy czterej odpowiedzą za swoje czyny.

Do zdarzenia doszło kilka miesięcy temu, w jednym z mieszkań w Szczecinie.

- Z ustaleń śledztwa wynika, iż pokrzywdzony zalegał z zapłatą czynszu za wynajem pokoju od konkubiny jednego z podejrzanych - informuje prok. Ewa Obarek z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. - W okresie pomiędzy 6 a 8 czerwca 2020 r. postanowił odebrać pozostawione jeszcze w uprzednio wynajmowanym pokoju, a należące do niego rzeczy. W tym celu udał się do mieszkania. Będąc na miejscu doszło do sprzeczki słownej pomiędzy nim, a jednym ze współpodejrzanych, która następnie przeniosła się pod okoliczny sklep, a później do znajdującego się nieopodal lasku, gdzie podejrzani bili pokrzywdzonego pięściami po głowie i ciele, a następnie dokonali kradzieży biżuterii, telefonu komórkowego i portfela o łącznej wartości 1000 zł na szkodę pokrzywdzonego.

Poza stratami materialnymi, poszkodowany mężczyzna doznał licznych obrażeń ciała w postaci krwiaków i otarć naskórka.

Mężczyźni, którzy samodzielnie postanowili wymierzyć sprawiedliwość lokatorowi, zostali zatrzymani. Trzech z nich trafiło do aresztu, czwarty otrzymał dozór policyjny, zakaz kontaktowania się z pokrzywdzonym i zakaz opuszczania kraju. Wszyscy byli już wcześniej karani.

Wkrótce wszyscy odpowiedzą za swoje czyny przed wymiarem sprawiedliwości. Do sądu trafił już akt oskarżenia przeciwko całej czwórce. Za rozbój grozi im od lat 2 do 12 więzienia, a wobec sprawców działających w warunkach powrotu do przestępstwa sąd może wymierzyć karę pozbawienia wolności w wysokości od 2 do 18 lat.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Gwiazdy bez maski. Szokujące słowa Urszuli o szczepionkach na COVID. Stanowcza deklaracja