Szczecin: Zaczynają się kolejne utrudnienia na węźle Głębokie. Nie jedźcie na pamięć

2021-03-02 7:45

Kierowcy pokonujący codziennie skrzyżowanie przy jeziorze Głębokie muszą przygotować się na jeszcze więcej utrudnień. We wtorek zmienia się organizacja ruchu na przebudowywanym węźle komunikacyjnym. Utrudnienia odczują najbardziej ci, którzy jadą od strony Wołczkowa czy Dobrej. Na ulicy Kupczyka zostaje wprowadzony ruch wahadłowy.

We wtorek, 2 marca rozpoczyna się kolejny etap prac. W pierwszej kolejności, związane z nim będą zmiany w organizacji ruchu w ciągu ul. Kupczyka. To jednak nie koniec utrudnień.

Wahadło na Kupczyka

Wprowadzenie zmian w ruchu wynika z przejścia do kolejnego etapu inwestycji, w którym to po zakończeniu prowadzonych zimą prac konstrukcyjnych budowy zbiornika retencyjnego kanalizacji deszczowej przy ul. Kupczyka, możliwe będzie zwolnienie pasa terenu pod budowę odcinka nowej jezdni ul. Kupczyka. Ulica Kupczyka na tym fragmencie będzie odsunięta o kilka metrów od jeziora Głębokie z uwagi na potrzebę wybudowania w jej dotychczasowym śladzie fragmentu drogi dla rowerów i chodnika, które połączą się z już wykonaną ścieżką pieszo-rowerową biegnącą od granic Szczecina. Utrudnienia na tym odcinku potrwają ok 1,5 miesiąca.

Bypass i zamknięcie ul. Miodowej

W drugiej połowie marca należy się spodziewać kolejnych utrudnień. Ruch zostanie „przepięty” na nową jezdnię ul. Kupczyka, jednocześnie zamknięta zostanie ul. Miodowa oraz obszar istniejącego mini ronda. Ruch odbywał się będzie bypassem wokół istniejącego ronda, a relacja Wołczkowo – Zegadłowicza kierowana będzie sugerowanym objazdem przez rondo Olszewskiego. Utrudnienia wynikające z tych prac potrwają do III kwartału 2021 roku.

Zobacz też: Jeden z najciekawszych zabytków Szczecina wciąż niszczeje. Radny pyta o przyszłość Wieży Quistorpa

- Budowa Węzła Przesiadkowego Głębokie jest inwestycją znacząco wyprzedzającą harmonogramy. Choć zgodnie z umową prace mają się zakończyć z końcem bieżącego roku, to jest duża szansa, że zakończą się przed okresem zimowym - tłumaczy Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Wprowadzanie wahadła i kolejnych zmian na tej inwestycji, wynika z procesu technologicznego i dostosowanego do pozostałych etapów realizacji harmonogramu prac - budowy ronda oraz parkingu. Teraz jest dogodny moment, aby prace na ul. Kupczyka zrealizować - przed sezonem rekreacyjnym, okresem majówki czy świąt wielkanocnych (kiedy to prace są zazwyczaj wstrzymywane) i przy mniejszym natężeniu ruchu wynikającym również z ograniczeń covidowych. Odłożenie tych robót w czasie, mogłoby się wiązać z przesunięciem harmonogramu i tym samym wydłużeniem terminu realizacji całej inwestycji. Przepraszamy mieszkańców Szczecina za utrudnienia. Prosimy jednocześnie o zachowanie uwagi podczas przemieszczenia się w rejonie inwestycji - dodaje.

Zobacz też: Bike_S nie wrócił na ulice Szczecina. Ile poczekamy na rower miejski czwartej generacji?

Budowa węzła Głębokie - marzec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie
Budowa węzła Głębokie - marzec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autbusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

W ramach przebudowy skrzyżowania Al. Wojska Polskiego z ul. Zegadłowicza, ul. Kupczyka i ul. Miodową powstanie czterowlotowe rondo turbinowe. Inwestycja obejmie również budowę parkingu z zachowaniem walorów parkingu leśnego i okolicznego drzewostanu.

Sonda
Często stoisz w korkach?
Ruszyła przebudowa torowisk w centrum Szczecina. Ulica Matejki zamknięta
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany