Zniszczona wystawa na pl. Solidarności

i

Autor: Grzegorz Kluczyński / Muzeum Narodowe w Szczecinie Zniszczona wystawa na pl. Solidarności

Szczecin: Wandale zniszczyli wystawę. Plansze posłużyły jako... sanki

2021-12-27 14:24

Plenerowe wystawy obok Centrum Dialogu "Przełomy" w Szczecinie miały przybliżać historię podczas świątecznych spacerów, tymczasem padły ofiarą wandali. Zniszczone plansze posłużyły dzieciom jako... sanki, czemu biernie przyglądali się ich rodzice.

Przed świętami, na placu Solidarności zorganizowano dwie plenerowe wystawy: "1981. Stan W" i "25 spojrzeń na granicę". Niestety w świąteczny weekend padły one ofiarą wandali, którzy połamali kilka plansz wchodzących w skład ekspozycji.

Czytaj też: Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

W święta na placu Solidarności pojawiło się wielu mieszkańców. Przychodzili tu całymi rodzinami, by pojeździć na sankach. Nic w tym dziwnego. Pochyły dach Centrum Dialogów "Przełomy", który jest jednocześnie powierzchnią placu, jest idealnym miejscem do tej zimowej aktywności. Niestety zniszczone fragmenty plansz były wykorzystywane przez dzieci do zjeżdżania z górki - za przyzwoleniem rodziców, którzy nie zwracali uwagi, na czym jeżdżą ich pociechy.

Jak informuje Muzeum Narodowe w Szczecinie, sprawa została zgłoszona na policję, która również dysponuje własnym monitoringiem i zarejestrowała moment zniszczenia wystaw. Policjanci zapowiadają, że podejmą odpowiednie kroki w celu ustalenia sprawców.

Czytaj też: Takich białych świąt nie było od lat. Szczecinianie ruszyli na sanki [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy kary za wandalizm powinny być bardziej surowe?
Białe święta w Szczecinie. Mieszkańcy ruszyli na sanki!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany