Szczecińskie morsy świętowały nad jeziorem Głębokie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Miłośnicy lodowatych kąpieli świętowali Boże Narodzenie nad jeziorem Głębokie

Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-26 19:44

Pogoda była wręcz wymarzona. Słonecznie, kilka stopni poniżej zera, woda lekko na plusie, do tego słonecznie i bezwietrznie. Nic, tylko zrzucić odzienie i wskoczyć do wody. Tak właśnie obchodzili święta miłośnicy lodowatych kąpieli.

W świąteczny weekend, nad jeziorem Głębokie można było spotkać prawdziwe tłumy. Prawie jak latem, tyle że temperatura była zdecydowanie niższa, piasek pokrywała warstwa śniegu, a na powierzchni wody tworzyła się lodowa tafla. To idealne warunki do morsowania, dlatego nie brakowało amatorów lodowatej kąpieli.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt, z idealnej pogody skorzystali m.in. członkowie Szczecińsko-Polickiego Klubu Morsów im. Zbyszka Ulatowskiego, którzy postanowili spędzić aktywnie Boże Narodzenie i zachęcić do tej formy rekreacji innych szczecinian.

- Zimna woda lepsza niż najlepsze szczepionki! - takie okrzyki można było m.in. usłyszeć z wody. - Chodźcie do nas! Tutaj wyjdą lepsze zdjęcia! - zachęcali morsujący tych, którzy robili im zdjęcia z "bezpiecznej" odległości od wody.

Wkrótce warunki do prawdziwego morsowania mogą się trochę popsuć. W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają spore ocieplenie, nawet do 10 stopni powyżej zera.

Czytaj też: Szczecin: Żywa szopka przyciąga tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy