Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-26 19:44
Szczecińskie morsy świętowały nad jeziorem Głębokie
Autor: Grzegorz Kluczyński Miłośnicy lodowatych kąpieli świętowali Boże Narodzenie nad jeziorem Głębokie

Pogoda była wręcz wymarzona. Słonecznie, kilka stopni poniżej zera, woda lekko na plusie, do tego słonecznie i bezwietrznie. Nic, tylko zrzucić odzienie i wskoczyć do wody. Tak właśnie obchodzili święta miłośnicy lodowatych kąpieli.

W świąteczny weekend, nad jeziorem Głębokie można było spotkać prawdziwe tłumy. Prawie jak latem, tyle że temperatura była zdecydowanie niższa, piasek pokrywała warstwa śniegu, a na powierzchni wody tworzyła się lodowa tafla. To idealne warunki do morsowania, dlatego nie brakowało amatorów lodowatej kąpieli.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Zarówno w pierwszy, jak i drugi dzień świąt, z idealnej pogody skorzystali m.in. członkowie Szczecińsko-Polickiego Klubu Morsów im. Zbyszka Ulatowskiego, którzy postanowili spędzić aktywnie Boże Narodzenie i zachęcić do tej formy rekreacji innych szczecinian.

- Zimna woda lepsza niż najlepsze szczepionki! - takie okrzyki można było m.in. usłyszeć z wody. - Chodźcie do nas! Tutaj wyjdą lepsze zdjęcia! - zachęcali morsujący tych, którzy robili im zdjęcia z "bezpiecznej" odległości od wody.

Wkrótce warunki do prawdziwego morsowania mogą się trochę popsuć. W najbliższych dniach synoptycy zapowiadają spore ocieplenie, nawet do 10 stopni powyżej zera.

Czytaj też: Szczecin: Żywa szopka przyciąga tłumy mieszkańców [ZDJĘCIA]

Sonda
Czy kiedykolwiek morsowałeś/morsowałaś?
Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętują szczecińskie morsy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE