Białe święta w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Mieszkańcy Szczecina ruszyli na sanki

Takich białych świąt nie było od lat. Szczecinianie ruszyli na sanki [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-12-26 19:54

Przez wiele lat prawdziwa zima była w Szczecinie prawdziwą rzadkością. Takich świąt Bożego Narodzenia, ze śniegiem i mrozem nie było już od niepamiętnych czasów. Mieszkańcy, korzystając z pogody, całymi rodzinami wyruszyli na świąteczne spacery. Nieodłącznym elementem w wielu przypadkach okazały się... sanki!

Szopkę można podziwiać od wigilijnego wieczora. Jako pierwsi, mogli ją obejrzeć parafianie idący na pasterkę. W zagrodach znajdują się m.in. owieczki, koziołek, kucyk oraz kury i gęsi. Żywe zwierzęta budzą największe zainteresowanie wśród najmłodszych.

Czytaj też: Rozebrali się i wskoczyli do lodowatej wody. Tak świętowały szczecińskie morsy [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

W świąteczny weekend prawdziwe oblężenie przeżywała popularna górka nad jeziorem Rusałka w parku Kasprowicza, gdzie można było spotkać tłumy miłośników białego szaleństwa. Dużą popularnością cieszył się również plac Solidarności, gdzie można było spotkać całe rodziny. Pochyły dach Centrum Dialogów "Przełomy", który jest jednocześnie powierzchnią placu, został opanowany przez saneczkarzy. Ci, którzy woleli spędzić mroźne, ale bardzo pogodne święta mniej aktywnie, wybierali m.in. spacery na Jasnych Błoniach.

Warto korzystać z takiej pogody, gdyż niebawem nastąpią w niej dość duże zmiany. W połowie tygodnia synoptycy zapowiadają znaczne ocieplenie, nawet do 10-12 stopni, co oznacza, że śnieg szybko zniknie, a nowy rok powitamy już w bardziej wiosennych niż zimowych okolicznościach przyrody.

Czytaj też: Szczecin miał swój własny dworzec w Berlinie. Poznaj historię Stettiner Bahnhof!

Quiz. Pogoda po angielsku

Pytanie 1 z 12
"Pogoda" to po angielsku...
Białe święta w Szczecinie. Mieszkańcy ruszyli na sanki!