Ulica Krygiera

i

Autor: Google Street View

Szczecin: "Wahadło" na Krygiera jednak później. To byłoby już za dużo

2021-06-20 9:40

Kumulacja remontów dróg w Szczecinie sprawiła, że kierowcy każdego dnia natrafiają na gigantyczne utrudnienia i stoją w kilometrowych korkach. Od poniedziałku miało dojść kolejne utrudnienie w postaci wprowadzenia ruchu wahadłowego na ulicy Krygiera w rejonie węzła Granitowa. Tak się jednak nie stanie.

Zmiana organizacji ruchu na wiadukcie kolejowym na ul. Krygiera zostanie wprowadzona tydzień później, niż pierwotnie planowano, czyli dopiero w przyszły poniedziałek, 28 czerwca. To dobra wiadomość dla kierowców, którzy już obecnie mają dość sytuacji panującej na szczecińskich ulicach.

"W związku z natłokiem inwestycji drogowych na terenie Szczecina planowane wprowadzenie ruchu wahadłowego w ciągu ul. Krygiera zostanie przesunięte o kilka dni. Zmiany dla kierowców w tym rejonie będą obowiązywać po zakończeniu roku szkolnego, a zatem od 28 czerwca br. (poniedziałek)" - informuje szczeciński magistrat.

Czytaj też: Czy jeden mural może zastąpić 200 drzew? Ekologiczne dzieło przy Rondzie Giedroycia w Szczecinie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Z ruchu wyłączona zostanie jezdnia ul. Krygiera znajdująca się na remontowanym wiadukcie kolejowym. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

Przypomnijmy, spore utrudnienia występują w wielu punktach miasta, m.in. na ulicy Gdańskiej, gdzie trwa remont Estakady Pomorskiej, a także na ulicy Energetyków, gdzie powstaje nowe rondo.

W tej sytuacji zbawieniem może okazać się... kolej. Mieszkańcy, którzy nie muszą korzystać z transportu indywidualnego, mogą w ten sposób zaoszczędzić nie tylko czas, ale także nerwy. Podróż z dworca Szczecin Główny do Podjuch, Zdrojów lub Dąbia zajmuje zaledwie kilkanaście minut, czyli mniej niż autobusem, który również może utknąć w korkach. Warto również pamiętać, że pociągami PolRegio w granicach administracyjnych Szczecina można podróżować na podstawie okresowych biletów komunikacji miejskiej.

Czytaj też: Szczecin: Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ruch wahadłowy na ul. Krygiera

i

Autor: UM Szczecin
Sonda
Często stoisz w korkach?
Widok jak z horroru! Drzewo zniknęło pod grubą warstwą pajęczyn