Budowa węzła Głębokie - czerwiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Spieszą się, by otworzyć ulicę Miodową. Co słychać na budowie węzła Głębokie w Szczecinie? [ZDJĘCIA]

2021-06-17 15:40

Prace na budowie węzła przesiadkowego i nowego skrzyżowania w rejonie jeziora Głębokie idą pełną parą. Wykonawca stara się przyspieszyć tempo robót, żeby jak najszybciej umożliwić przejazd ulicą Miodową, która obecnie jest zamknięta dla ruchu. Wszystko wskazuje na to, że stanie się to już w najbliższych dniach. Prace na ulicy Miodowej wiążą się ze zmianami w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

- W najbliższych dniach roboty budowlane skupią się na zamkniętym odcinku ul. Miodowej - informuje Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - W tym miejscu prowadzone będą prace przy zabudowie warstw konstrukcyjnych jezdni oraz prace brukarskie.

W zależności od tempa robót i warunków atmosferycznych, zamknięty fragment ul. Miodowej zostanie udostępniony dla ruchu już w najbliższych dniach. Wtedy ekipy drogowców przeniosą się na ul. Zegadłowicza - tam planowane jest wprowadzenie ruchu wahadłowego.

Zobacz też: Dramat golasów. Słynna NAGA plaża nad Bałtykiem przestanie istnieć? [ZDJĘCIA, WIDEO]

- Prace toczą się ponadto przy budowie budynku na pętli tramwajowo-autobusowej - dodaje Piotr Zieliński. - Zrealizowano już roboty przy układaniu warstwy ścieralnej ścieżki rowerowej wzdłuż jeziora Głębokie i ul. Kupczyka.

Zmiany w komunikacji miejskiej

W związku z pracami przy ul. Miodowej w dniach 17 i 21 czerwca 2021 r. nastąpi zamknięcie wjazdu z ulicy Miodowej na pętlę Głębokie. Autobusy linii 51 w tych dniach kursować będą na trasie Kołłątaja – Osów – Kołłątaja. Na przystanku Osów 47112 autobusy będą oczekiwać na planowy odjazd w kierunku Kołłątaja.

Na wyłączonym z ruchu odcinku uruchomione będzie zastępcze połączenie BUS 51 (taborem MINI), do granicy robót drogowych w ulicy Miodowej. Odjazdy z przystanków Głębokie, Miodowa Leśniczówka i Pod Urwiskiem jak dla linii 51. Zawracanie minibusów przed terenem budowy.

Rozwiąż QUIZ: Oryginał czy podróbka? Masz aż 50 procent szans na prawidłową odpowiedź!

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

Rowerzyści kontra naturyści. Słynna naga plaża przestanie istnieć?