Szczecin: W Strefie Płatnego Parkowania zmieniają oznakowanie. Żeby kierowcy się nie mylili

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczecin: W Strefie Płatnego Parkowania zmieniają oznakowanie. Żeby kierowcy się nie mylili

Szczecin: W Strefie Płatnego Parkowania zmieniają oznakowanie. Żeby kierowcy się nie mylili

2021-10-28 23:10

Wielu kierowców, nie tylko przyjezdnych, ale także mieszkających w Szczecinie, nie potrafi odnaleźć się w Strefie Płatnego Parkowania. Nie wszyscy wiedzą, czy wciąż znajdują się w "bezpłatnej" strefie, czy już muszą płacić za postój. Dlatego na terenie całej SPP pojawi się dodatkowe oznakowanie, które ma rozwiać wszelkie wątpliwości.

Zmiana będzie kosmetyczna, jednak po jej wprowadzeniu nikt już nie powinien mieć żadnych wątpliwości. Na wszystkich znakach D-18, czyli oznaczających parking, znajdujących się w Strefie Płatnego Parkowania zostanie doklejony napis „Płatny”.

- Napis „Płatny” nie jest obligatoryjnym elementem oznakowania SPP, ale uznaliśmy, że szczególnie dla kierowców, którzy rzadko wjeżdżają do śródmieścia Szczecina, będzie to istotne ułatwienie w zorientowaniu się, czy wybrane miejsce postojowe jest płatne, czy nie – wyjaśnia Roman Kapczyński kierownik Wydziału Parkowania spółki Nieruchomości i Opłaty Lokalne.

Doklejanie naklejek rozpoczęło się we wtorek i potrwa przez najbliższe kilka tygodni.

Czytaj tez: Przebudowa ulic na Turzynie. Co się zmieniło w ostatnim czasie? [ZDJĘCIA]

Według obowiązujących przepisów wszystkie wjazdy do strefy płatnego parkowania muszą być oznaczone znakiem D-44 „strefa płatnego parkowania” a wszystkie wyjazdy – znakiem D-45 „koniec strefy płatnego parkowania”. Natomiast do wyznaczenia konkretnych miejsc postojowych w SPP konieczne są znaki pionowe D-18 oraz odpowiednie oznakowanie poziome. W dolnej części znaku drogowego D-18 „parking” można umieścić napis określający rodzaj parkingu np.: leśny, płatny, strzeżony itp. lub symbol koperty, jednak nie jest to obowiązkowe.

Czytaj też: Jakub zatrzymywał pijanego kierowcę, został rozjechany. Minister Ziobro wystąpił o rentę dla bohatera ze Szczecina

Sonda
Parkowanie w Szczecinie...
Torowa rewolucja w Szczecinie. Tramwaje wracają na pl. Żołnierza i ul. Matejki