Przebudowa ulic na Turzynie - październik 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin Przebudowa ulicy Bolesława Śmiałego

Przebudowa ulic na Turzynie. Co się zmieniło w ostatnim czasie? [ZDJĘCIA]

2021-10-28 8:39

Zakończono prace wodociągowe, przybywa nowych chodników, wkrótce pojawi się nowa jezdnia. Trwają prace związane z przebudową ulic na Turzynie. Gruntowną przebudowę przechodzi ul. Bolesława Śmiałego i plac Marii Tarnowskiej, na którym powstanie rondo.

- Gotowych jest coraz więcej chodników, zmiany widoczne są z dnia na dzień - mówi Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Wiosną przyszłego roku poprawi się komfort i bezpieczeństwo zarówno pieszych i kierowców.

Końca dobiegają m.in. prace na ul. Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do projektowanego ronda na placu Marii Tarnowskiej, gdzie przecinają się ulice Bolesława Śmiałego, Chodkiewicza i Żółkiewskiego.

- Gotowe są krawężniki podbudowy pod konstrukcje, oraz w większości nawierzchnie chodników po stronie prawej - dodaje Hanna Pieczyńska. - Zakończyły się już dwa etapy prac wodociągowych oraz kanalizacyjnych. W najbliższym czasie planowane jest rozpoczęcie robót związanych z budową oświetlenia ulicznego w etapie I i prace przy nawierzchni chodników strony lewej.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic: Bolesława Śmiałego - Żółkiewskiego - Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano mini-rondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany