Szczecin: Ta ulica to jedna wielka RUINA. Kiedy wyremontują Kolumba? [ZDJĘCIA]

2020-11-25 10:32

Tutaj nawet ostrożna jazda samochodem może skutkować uszkodzeniem zawieszenia. Podróż tramwajem, którym niemiłosiernie buja na lewo i prawo, też do przyjemności nie należy. Ulica Kolumba od wielu lat jest w katastrofalnym stanie. Również od dawna mówi się o remoncie. Jest jednak cień nadziei, że w końcu jedna z najbardziej zaniedbanych ulic w Szczecinie zostanie zmodernizowana.

Ostatni remont ulicy Kolumba miał miejsce w drugiej połowie lat 80., czyli ponad 30 lat temu. Jest to jedna z głównych dróg łączących centrum z Pomorzanami, panuje więc tutaj duży ruch. Poza tramwajami i samochodami osobowymi przejeżdża tędy wiele ciężkich pojazdów. To spowodowało, że nawierzchnia jest bardzo zniszczona. Nierówny asfalt, "klawiszujące" płyty betonowe na torowisku, pozapadane studzienki - to wszystko sprawia, że nawet ostrożna jazda samochodem może skończyć się uszkodzeniem zawieszenia.

Dopełnieniem smutnego wizerunku tej ulicy jest również znajdująca się przy niej zabudowa. Większość kamienic nie była remontowana przez dziesięciolecia. Puste budynki po dawnych zakładach przemysłowych, które stanowią część tzw. "szczecińskiej Wenecji" również odstraszają swoim wyglądem. O ile na remont budynków przyjdzie nam pewnie poczekać jeszcze długo, są jednak dobre wiadomości dla kierowców i pasażerów. Przetarg na przebudowę ulicy Kolumba może zostać ogłoszony jeszcze w tym roku.

Oznacza to, że remontu doczeka się nie tylko najbardziej zniszczony fragment w okolicach dworca PKP, ale cała trasa do Pomorzan, wraz z ulicą Chmielewskiego. Przebudowa linii tramwajowej ma również objąć zasięgiem al. Powstańców Wielkopolskich oraz pętlę tramwajową na Pomorzanach, która również lata świetności ma już dawno za sobą.

Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany