Ulica Bożeny zostanie gruntownie przebudowana

i

Autor: Google Street View Ulica Bożeny zostanie gruntownie przebudowana

Szczecin: Ta ulica prawie nie istnieje. Wkrótce będzie pełniła ważną rolę

2021-12-07 9:52

Obecnie trudno nazwać ją ulicą. To wykładana płytami droga dojazdowa, a częściowo zwykła ścieżka wśród zarośli. W przyszłości ma pełnić ważną rolę, stąd decyzja o jej gruntownej przebudowie. Wkrótce powstanie tutaj nowa jezdnia, chodniki, ścieżki rowerowe i parking.

Mowa o ulicy Bożeny położonej tuż obok powstającej "Fabryki Wody". Wcześniej w tym miejscu znajdowało się kąpielisko "Gontynka". Po jego upadku i ostatecznej likwidacji, ogromny teren przez wiele lat leżał odłogiem i czekał na zagospodarowanie.

W związku z inwestycją, która odmieni tę część miasta, zdecydowano o gruntownej przebudowie ulicy Bożeny. Miasto ogłosiło przetarg na gruntowną przebudowę istniejącej części ulicy od strony ul. 1 Maja, który urywa się przy ogródkach działkowych niedaleko torów kolejowych, a także budowę od podstaw nowego odcinka, który połączy ją z ul. Sczanieckiej, w miejscu, gdzie obecnie przebiega ścieżka wśród zarośli.

Czytaj też: Tramwaje szybko tutaj nie wrócą. "Torowa rewolucja" na szczecińskim Niebuszewie zwolniła tempo [ZDJĘCIA, WIDEO]

W przyszłości ul. Bożeny ma stanowić dojazd do powstającego aquaparku "Fabryka Wody". W ramach inwestycji uzupełniającej układ drogowy powstanie zupełnie nowa jezdnia, chodniki, ścieżka rowerowa, a także miejsca postojowe. Wykonana zostanie również kanalizacja deszczowa i oświetlenie. Zagospodarowana zostanie także zieleń.

Firmy zainteresowane inwestycją, mogą składać swoje oferty do 17 stycznia 2022 roku. Wykonawca wyłoniony w przetargu będzie miał na wykonanie zadania 10 miesięcy od dnia przekazania placu budowy.

Czytaj też: Szczecin. Próbował zaparkować na przystanku. Na zwrócenie uwagi zareagował agresją!

Sonda
Jak oceniasz stan szczecińskich ulic?
Torowa rewolucja na szczecińskim Niebuszewie trwa już prawie rok
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany