Budowa Fabryki Wody - listopad 2021

i

Autor: Fabryka Wody Aquapark "Fabryka Wody" ma być gotowy w 2022 roku

Szczecin "Fabryka Wody" ma już elewację. W środku też dużo się dzieje! [ZDJĘCIA]

2021-11-18 8:25

Minęły dwa lata od rozpoczęcia budowy szczecińskiego aquaparku. W obu budynkach "Fabryki Wody" prowadzone są obecnie prace wykończeniowe. Trwa również montaż elewacji.

- Wewnątrz budynku edukatorium trwa montaż suchej zabudowy - informuje Piotr Zieliński, rzecznik prasowy "Fabryki Wody". - Układane są płytki ceramiczne i montowane sufity podwieszane. Montowane są grzejniki, wykonywana jest wentylacja, kontynuowane są prace przy montażu instalacji elektrycznych i teletechnicznych. Na części zewnętrznej trwa montaż łamanej elewacji.

Sporo dzieje się również wewnątrz budynku aquparku. Kontynuowane są prace zbrojarskie i ciesielskie. Wykonywane są ściany działowe. Trwa wieszanie zewnętrznych fasad. Montowane jest okablowanie, oprawy oświetleniowe, wykonywana jest wentylacja, prowadzony jest montaż instalacji wodociągowej hydrantowej. Trwa również montaż elementów konstrukcyjnych niecki basenu rekreacyjnego.

- W części budynku aquaparku zainstalowane zostały świetliki tubowe. Z kolei na budynku edukatorium prowadzony jest montaż świetlika z membrany ETFE - dodaje Piotr Zieliński. - Oba rozwiązania służą temu, aby do wnętrza budynku przedostawało się jak najwięcej naturalnego światła słonecznego.

Czytaj też: Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

Fabryka Wody to ogromny kompleks basenowo-edukacyjny, który powstaje w ścisłym centrum Szczecina. Jego powierzchnia użytkowa wyniesie nieco ponad 17.000 m2, a cała powierzchnia terenu wynosi 5 hektarów. W trzykondygnacyjnym budynku aquaparku znajdzie się m.in. 17 wewnętrznych basenów, największe saunarium w Polsce i 11 zjeżdżalni o łącznej długości pół kilometra. Ofertę sportową w Fabryce Wody uzupełni strefa z kręgielnią, stołami bilardowymi, ścianką wspinaczkową, siłownią oraz kortami do squasha.

W budynku Edukatorium znajdą się wystawy poświęcone wodzie, jej znaczeniu, roli, występowaniu i wpływie na nasze życie i cywilizację. Koszt prac budowlanych to ponad 349 mln złotych. Prace zakończą się w 2022 roku. Inwestycja realizowana jest przez firmę Alstal Grupa Budowlana.

Czytaj też: Szczecin: Koniec dzikiego parkowania na Podzamczu? Radni zdecydują

Sonda
Czy w Szczecinie powinno powstać więcej basenów pływackich?
Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!
Nasi Partnerzy polecają