Szczecin: Koniec dzikiego parkowania na Podzamczu? Radni zdecydują

i

Autor: Archiwum Szczecin: Koniec dzikiego parkowania na Podzamczu? Radni zdecydują

Szczecin: Koniec dzikiego parkowania na Podzamczu? Radni zdecydują

2021-11-17 9:18

Chociaż jest to część szczecińskiego Starego Miasta, z rynkami, wąskimi brukowanymi ulicami i kamienicami, na próżno tutaj szukać prawdziwego "staromiejskiego" klimatu. Każdy skrawek wolnego miejsca zastawiony jest samochodami. Przestrzeganie przepisów to fikcja, a swobodne poruszanie się po chodnikach wręcz graniczy z cudem. Podzamcze, które miało być wizytówką miasta, jest jednym wielkim dzikim parkingiem. Być może to się wkrótce zmieni, dzięki rozszerzeniu Strefy Zamieszkania Stare Miasto i nowym, bardziej restrykcyjnym zasadom parkowania.

Strefa Zamieszkania Stare Miasto funkcjonuje już od kilku miesięcy w rejonie placu Orła Białego, ulicy Tkackiej i Staromłyńskiej. I świetnie się sprawdza. Nie dość, że kwestia dzikiego parkowania została uporządkowana, to jeszcze łatwiej znaleźć tutaj wolne miejsce. Wszystko za sprawą wyznaczonych miejsc dla mieszkańców, ale także wyższych opłat, które skutecznie odstraszają tych, którzy chcą traktować tę część miasta jako całodniowy parking. To się po prostu nie opłaca. Tak samo nie opłaca się pozostawienie pojazdu w niedozwolonym miejscu - to może kosztować 200 złotych.

Podobne zasady mają zostać wprowadzone również na Podzamczu, czyli części Starego Miasta położonej bliżej Odry. Tam, wśród odbudowanych kamienic panuje prawdziwa "wolna amerykanka". Wszystko dlatego, że nie ma tam Strefy Płatnego Parkowania, więc większość kierowców traktuje wąskie uliczki Podzamcza jako darmowy parking. Zastawione jest niemal wszystko - jezdnie, chodniki, a nawet trawniki lub coś, co miało nimi być. Tymczasem na znajdującym się zaledwie kilkadziesiąt metrów dalej parkingu pod Trasą Zamkową można znaleźć wolne miejsce... bo tam za postój trzeba zapłacić.

Czytaj też: Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka! [ZDJĘCIA, WIDEO]

Ciąg dalszy pod galerią zdjęć

"Mistrzowie parkowania" na Podzamczu

O rozszerzeniu Strefy Zamieszkania Stare Miasto na obszar Podzamcza mają zdecydować szczecińscy radni podczas najbliższej sesji, która odbędzie się 23 listopada. Projekt uchwały zakłada objęcie nią m.in. ulic: Środowej, Wielkiej Odrzańskiej, Małej Odrzańskiej, Opłotki, Osiek, Kłodnej, Rynku Siennego i Rynku Nowego.

"Dołączenie do Strefy Zamieszkania Stare Miasto ww. obszaru doprowadzi do jego uporządkowania pod względem właściwego parkowania. Dodatkowo rozszerzenie Strefy Zamieszkania Stare Miasto wplynie na zwiększenie rotacji parkujących pojazdów i zwiększy tym samym dostępność miejsc postojowych"

- czytamy m.in. w projekcie uchwały. Z całą treścią można zapoznać się tutaj.

Czytaj też: To już definitywny koniec przejścia podziemnego w centrum Szczecina. Patologiczny tunel zostanie zamurowany

Sonda
Parkowanie w Szczecinie...
Kościół Baptystów w Szczecinie odzyskał dawny blask. To prawdziwa perełka!
Nasi Partnerzy polecają