Tramwaj w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: "Szóstka" wraca nad Odrę! Sprawdź rozkład jazdy!

2020-12-10 7:43

Dobre wieści dla pasażerów komunikacji miejskiej i kierowców, którzy w ostatnim czasie muszą mierzyć się z licznymi utrudnieniami w rejonie Mostu Długiego. W najbliższą sobotę na swoją stałą trasę wróci tramwaj linii 6. Ułatwienia wprowadzone zostaną także dla kierowców.

Prace na ulicy Wyszyńskiego wchodzą w ostatnią fazę, a ich zakończenie planowane jest, zgodnie z umową, na koniec stycznia.

- W związku z zakończeniem kolejnego etapu przebudowy skrzyżowania ulic Wyszyńskiego – Nabrzeże Wieleckie, od 12.12.2020 przywrócony zostanie ruch tramwajowy w ciągu ul. Nabrzeże Wieleckie - mówi Hanna Pieczyńska ze spółki Tramwaje Szczecińskie.

Od soboty wprowadzone zostaną następujące zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej:

  • Linia 6 kursować będzie na stałej trasie według nowych rozkładów jazdy bez zmian częstotliwości.
  • Zlikwidowana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza – linia 806.
  • Przywrócona zostanie stała lokalizacja przystanku „Wyszyńskiego” dla linii 70 i 526 w kierunku Dworca Głównego (na ul. Nabrzeże Wieleckie za skrzyżowaniem z ul. Wyszyńskiego).
  • Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 3 i 12 w relacji zajezdnia Golęcin <> Las Arkoński / Dworzec Niebuszewo – będą realizowane nową trasą, od ul. Firlika przez ul. Jana z Kolna – ul. Nabrzeże Wieleckie – ul. Wyszyńskiego.
  • Kursy wyjazdowe i zjazdowe linii 8 w relacji zajezdnia Pogodno <> Gumieńce – będą ponownie realizowane przez ul. Dworcową.
  • Przywrócone zostają skomunikowania linii 5 z linią 6 z Gocławia.

Dla kierowców wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu w celu wykończenia prac w strefie okołoszynowej. Udrożniona zostanie możliwość skrętu w lewo z Mostu Długiego poprzez tzw. Ucho Sternickiego. W dalszym ciągu zostanie wyłączony będzie jeden pas do jazdy w kierunku Bramy Portowej.

Co się zmieni przy Moście Długim?

Zakres przebudowy węzła "Wyszyńskiego" obejmuje między innymi: przebudowę infrastruktury tramwajowej, drogowej, oświetlenia oraz częściowo uzbrojenie podziemne. Zmiany będą odczuwalne także dla pasażerów komunikacji miejskiej dzięki nowym przystankom i przebudowie peronów. Roboty prowadzone są również na jezdni, chodnikach i ścieżce rowerowej. Przebudowywane są sieci podziemne, a w infrastrukturze tramwajowej pojawią się nowe elementy takie jak sterowanie i ogrzewanie zwrotnic oraz system smarownic. Wzdłuż Nabrzeża Wieleckiego tory przebiegać będą po istniejącym śladzie. W ciągu ul. Wyszyńskiego zaprojektowany został dwukierunkowy pas autobusowo tramwajowy, natomiast na torowisku pojawiła się dodatkowa dwukierunkowa relacja tramwajowa na kierunku Wyszyńskiego - Stocznia Szczecińska. Długość projektowanych torów to blisko 1150 metrów toru pojedynczego.

W centrum Szczecina ruszył Targ Świąteczny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany