Jest skromniej, ale bezpieczniej. Rozpoczął się Szczeciński Targ Świąteczny [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-09 22:21

Z powodu pandemii jest nieco inny, nieco skromniejszy, ale tak samo świąteczny. W centrum Szczecina rozpoczęło się wydarzenie, na które czekało wielu mieszkańców. Można już odwiedzać Szczeciński Targ Świąteczny, na którym pojawiły się stoiska wypełnione świątecznym asortymentem.

Ze względów bezpieczeństwa, tegoroczny jarmark jest mniejszy i nie obfituje w tyle atrakcji, co w ubiegłych latach, jednak brakuje na nim charakterystycznego świątecznego klimatu. Zamiast trzech placów, swoim zasięgiem obejmuje dwa: plac Adamowicza i plac Lotników. To właśnie na nich od 9 do 20 grudnia będą stały drewniane domki, a w nich szczecińscy przedsiębiorcy ze swoimi produktami.

W centrum Szczecina ruszył Targ Świąteczny

Tegoroczny jarmark pełni funkcję wyłącznie targowiska. Oznacza to, że wszelkie produkty gastronomiczne będą pakowane na wynos, a na terenie wydarzenia nie znajdziemy żadnych stolików i miejsc konsumpcyjnych. O świąteczny klimat zadbają dekoracje oraz muzyka.

Organizatorzy zadbali o bezpieczeństwo odwiedzających. Do ich dyspozycji są dezynfekatory i jednorazowe rękawiczki. Należy też pamiętać o zachowywaniu dystansu społecznego w trakcie robienia zakupów i obowiązku zakładania maseczek.

Dodatkową niespodzianką Szczecińskiego Targu Świątecznego jest ogromna choinka na placu Lotników, która powróciła po dwóch latach przerwy.

Targ Świąteczny obok Szczecińskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego online, jest kolejną formą pomocy dla lokalnych firm.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany