Koniec utrudnień na A6. Druga jezdnia między Szczecinem i Goleniowem otwarta [ZDJĘCIA]

2020-12-10 7:29

To bardzo dobra wiadomość dla kierowców, którzy często pokonują trasę autostradą A6 między Szczecinem i Goleniowem. Na przebudowywanym odcinku Szczecin Dąbie - Rzęśnica został wprowadzony ruch obiema jezdniami. Oznacza to zdecydowanie krótszą podróż w kierunku lotniska czy nad morze.

Wcześniej ruch odbywał się jedną jezdnią ze względu na trwającą budowę przejścia dla zwierząt nad autostradą.

- Teraz do wykonania pozostały tylko ostatnie prace wykończeniowe na przejściu, które nie będą powodowały zawężenia autostrady - mówi Mateusz Grzeszczuk ze szczecińskiego oddziału GDDKiA. - Zakończona została budowa ogrodzenia drogi.

Nowa nawierzchnia i przejście dla zwierząt

Odcinek autostrady A6 Szczecin Dąbie - Rzęśnica o długości 3,5 km posiadał nawierzchnię betonową, która była w złym stanie. Droga nie miała pasa awaryjnego i ogrodzenia.

- W ramach przebudowy drogi została wykonana nowa, szersza nawierzchnia bitumiczna, powstało górne przejście dla zwierząt i ogrodzenie drogi - mówi Mateusz Grzeszczuk. - W przyszłym roku zostanie jeszcze wykonywana bramownica dla oznakowania przed węzłem Rzęśnica oraz zrealizowane zostaną nasadzenia zieleni.

Dokończenie inwestycji po poprzednim wykonawcy

Inwestycję pierwotnie wykonywała firma Energopol Szczecin. Wykonawca ten pomimo osiągnięcia zaawansowania 80 proc. wstrzymał roboty, co doprowadziło do odstąpienia przez GDDKiA od umowy na realizację inwestycji w październiku ubiegłego roku. Priorytetem było wykonanie robót drogowych, tak aby uruchomić dwie jezdnie jeszcze przed wakacjami.

- Firma PRD Nowogard rozpoczęła roboty na wiosnę tego roku i zakończyła je już w czerwcu, co umożliwiło na czas wakacji udrożnienie przejazdu autostradą zgodnie z planem - dodaje Mateusz Grzeszczuk. - Dokończenie przejścia dla zwierząt i wygrodzenie trasy było odrębnym zadaniem, które zrealizowała firma Budimex. Utrudnienia zostały wprowadzone na początku września, po okresie wzmożonego ruchu turystycznego nad morze. Obecnie zakończyły się utrudnienia związane z tymi robotami, a kierowcy mają do dyspozycji obie jezdnie A6.

Sonda
Często stoisz w korkach?
W centrum Szczecina ruszył Targ Świąteczny