Szczecin: Są już pierwsze całoroczne leżaki. Co sądzą o nich mieszkańcy? [ZDJĘCIA]

2020-12-04 10:00

Wykonawcy narzucili sobie dość duże tempo i zaledwie kilka dni od wbicia pierwszej łopaty, gotowe są pierwsze całoroczne leżaki, na które głosowali mieszkańcy w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Efekty możemy zobaczyć już na Arkonce.

Trwają prace w Parku Kasprowicza i Parku Żeromskiego. Masywne leżaki są już gotowe na terenie kąpieliska Arkonka.

- Ich konstrukcja jest betonowa, a siedzisko zrobione z drewna świerkowego - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Deski mają około 4 centymetry grubości.

Arkonka wzbogaciła się o 15 takich mebli miejskich. Zostały one rozmieszczone na terenie kąpieliska, wokół niecki basenowej.

- Docelowo będą także 4 leżanki obrotowe - dodaje Andrzej Kus. - Ustawione zostaną w Parku Kasprowicza, a dokładniej za Pomnikiem Czynu Polaków i nad Rusałką,

Hamaki pojawią się natomiast w Parku Żeromskiego - będzie ich łącznie sześć. Kolejne cztery sztuki staną w Parku Kasprowicza. Pięć hamaków pojawi się również na Polanie Czerwonej oraz na na polanie na przy szlaku pieszo-rowerowo-rolkowym przy Arkonce. Łącznie w całym mieście będzie ich 19.

Wielu mieszkańcom Szczecina nowe meble przypadły do gustu. Nie zabrakło oczywiście głosów krytyki, zwłaszcza dotyczących pory roku, w której zostały one zamontowane. Ich zdaniem zima to nie jest dobry moment na wylegiwanie się w hamaku... nawet gdy jest on z założenia "całoroczny".

  • "Leżaki to fajna sprawa ale czy nie lepiej byłoby je wystawić dopiero na wiosnę? Warunki atmosferyczne nie są przyjazne w tym czasie."
  • "Idealnie! W sam raz pod pierwszy śnieg! Ktoś myśli w tym magistracie?!"
  • "Bardzo fajna inicjatywa. Lubię relaksować się na leżaku w grudniu po południu, a jeszcze bardziej bujać na hamaku. W styczniu, sorry, że nie do rymu."
  • "Bez sensu... będą się niszczyć przez zimę."

- czytamy na Facebooku.

Sonda
Leżaki całoroczne w Szczecinie
Przyroda oszalała! W listopadzie w Szczecinie kwitną drzewa
Nasi Partnerzy polecają