Ulice na Turzynie zostaną przebudowane

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Rusza przebudowa ulic na Turzynie. Zamkną fragment ul. Bolesława Śmiałego

2021-04-15 10:28

Rozpoczyna się przebudowa ulic na Turzynie. Pierwsze utrudnienia dla kierowców i pieszych pojawią się już w najbliższy wtorek, 20 kwietnia. Tego dnia na placu budowy pojawią się pierwsze ekipy drogowców. Zostanie zamknięty fragment ulicy Bolesława Śmiałego.

Pierwszy etap obejmuje wyłączenie z ruchu pojazdów na odcinku ul. Bolesława Śmiałego od ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza.

- W trakcie realizacji robót Wykonawca jest zobowiązany zapewnić przejazd przez ulicę do przychodni WOMP, w kierunku od ul. Krzywoustego do Jagiellońskiej. - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Projekt czasowej organizacji ruchu przewiduje również pozostawienie miejsca – ok. 15 m do zatrzymywania dla pojazdów dowożących pacjentów do przychodni.

Przez teren budowy zostaną wyznaczone ciągi piesze, by mieszkańcy okolicznych kamienic mogli dostać się do swojego miejsca zamieszkania.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic: Bolesława Śmiałego - Żółkiewskiego - Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych. Po przebudowie tej okolicy, nie tylko zyska ona na atrakcyjności, ale zwiększy się również bezpieczeństwo pieszych. Wszystko dzięki nowemu rondu, strefie 30 i wyniesionym przejściom. Mieszkańcy zyskają także teren rekreacyjny z dodatkową zielenią.

Zobacz też: Patostreamerzy znęcali się nad niepełnosprawnym chłopakiem. "Kamerzysta": "Ja nie mam za co przepraszać"

- Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione - dodaje Hanna Pieczyńska. - Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano mini-rondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje również zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Prace związane z pierwszym etapem przebudowy ulic na Turzynie mają zakończyć się za rok.

Zobacz też: Lockdown WYKAŃCZA szczecińską gastronomię. Legendarny "Uśmiech" zniknie z mapy miasta?

Przebudowa ul. Bolesława Śmiałego

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Patostreamerzy pastwili się nad niepełnosprawnym chłopakiem