Szczecin: Rusza lodowisko na Arkonce [CENNIK, GODZINY OTWARCIA]

2021-11-30 22:04
Rusza lodowisko na Arkonce
Autor: ZUK Szczecin Rusza lodowisko na Arkonce

Dobra wiadomość dla miłośników zimowego szaleństwa na łyżwach. W środę, 1 grudnia rusza lodowisko na szczecińskiej Arkonce. To wyjątkowe miejsce, gdyż znajduje się w samym środku Lasu Arkońskiego. Sprawdźcie godziny otwarcia i ceny biletów!

Lodowisko zlokalizowane na popularnym kąpielisku, każdego roku cieszy się ogromną popularnością wśród mieszkańców Szczecina. To jedyna w swoim rodzaju ślizgawka, zlokalizowana w wyjątkowej lokalizacji - w samym sercu lasu, a jednocześnie blisko centrum miasta.

- Lodowisko będzie czynne niemal codziennie w godzinach 9:00-21:00, aż do 27 lutego - mówi Andrzej Kus, rzecznik miasta ds. komunalnych i ochrony środowiska. - Wyjątkiem jest Wigilia, gdzie tafla będzie niedostępna.

Dzień później będzie już można spalić na tafli wigilijne pierogi, barszcz czy ryby i znowu poślizgać się pośród drzew, od południa do godziny 20:00, podobnie jak w drugi dzień Świąt. 31 grudnia mieszkańcy będą szykować się do sylwestrowego szaleństwa więc wprawić nogi przed wyczekiwaną, sylwestrową imprezą będą mogli od 12:00 do 17:00.

Czytaj też: Szczeciński marynarz stanie się... świętym Mikołajem!

Bilet ulgowy na lodowisko kosztuje 8 złotych za godzinę. Za bilet normalny zapłacimy 12 złotych za godzinę. Za karnet ulgowy na 600 minut zapłacimy 70 złotych, za normalny 110. Osoby niepełnosprawne wejdą za darmo, podobnie jak ich opiekunowie. Wstęp dla posiadaczy Szczecińskiej Karty Rodzinnej i Szczecińskiej Karty Seniora naliczany jest zgodnie z zasadami funkcjonowania programu Szczecin Przyjazny Rodzinie.

- Należy pamiętać, że w momencie, gdy zejdziemy z tafli... czas się nam zatrzymuje - dodaje Andrzej Kus.

Najmłodsi będą mogli bezpłatnie korzystać z pingwinków do nauki jazdy na łyżwach. Tak jak co roku, wypożyczalnię łyżew prowadziła będzie firma zewnętrzna.

- Wypożyczenie łyżew na godzinę kosztowało nas będzie 12 złotych, wypożyczenie kasku 5 złotych - mówi Andrzej Kus. - Oczywiście nie ma przeciwskazań, by przychodzić i ze swoim sprzętem.

Za wstęp na lodowisko oraz wypożyczenie łyżew zapłacimy nie tylko gotówką, ale również kartą płatniczą.

Przy kasie lodowiska zlokalizowane zostaną dwa automaty z gorącymi i zimnymi napojami oraz przekąskami. Tutaj również, oprócz płatności gotówką, możliwa będzie płatność kartą.

W najbliższą sobotę, 4 grudnia, do godziny 15:00 lodowisko oraz parking będą udostępnione dla dzieci z Domów Dziecka i Świetlic Środowiskowych. Odbędzie się akcja Moto Mikołaje. W tym dniu z lodowiska będzie można korzystać od godziny 15:00.

Czytaj też: Jeszcze nie skończony, a już zdewastowany. Nowy wiadukt opanowali pseudografficiarze [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Umiesz jeździć na łyżwach?
Na węźle Łękno w Szczecinie powstaje "przystanek grozy"? Można dostać zawrotów głowy!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE