Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szpital przy ul. Arkońskiej w Szczecinie

Szczecin: Poradnia hematologiczna w szpitalu na Arkońskiej otwarta. Starania trwały latami

2021-07-02 11:57

Starania o otwarcie poradni trwały blisko dwa lata, ale udało się. Od 1 lipca w szpitalu wojewódzkim przy ul. Arkońskiej w Szczecinie funkcjonuje poradnia hematologiczna. Jej powstanie było bardzo potrzebne, gdyż kolejki w istniejących poradniach w regionie są bardzo długie, a chorych wciąż niestety przybywa. Poradnia działa na parterze budynku B na terenie szpitala.

W poradni hematologicznej diagnozowani i leczeni są chorzy z chorobami nowotworowymi układu krwiotwórczego i chłonnego (chłoniaki, białaczki, nowotwory mieloproliferacyjne, zespoły mielodysplastyczne) oraz choroby nienowotworowe, m.in. małopłytkowości, niedokrwistości różnego rodzaju.

- Po dwóch latach starań, ze strony dyrekcji, udało się otrzymać kontrakt na poradnię hematologiczną, co jest niezwykle istotne dla pacjentów, ponieważ termin oczekiwania na wizytę w poradni hematologicznej jest bardzo długi – mówi lek. med. Katarzyna Żybul, specjalista chorób wewnętrznych i hematologii w SPWSZ w Szczecinie.

Czytaj też: Choszczno: Znalazł amunicję z czasów wojny i przyniósł na komendę. Do akcji wkroczyli saperzy

Poradnia hematologiczna mieści się na terenie szpitala wojewódzkiego przy ul. Arkońskiej 4, w budynku B na parterze (wejście od frontu budynku B - po przejściu bramę główną szpitala - budynek po prawej stronie).

Numer telefonu do rejestracji poradni: 91 813 96 60 - czynny w poniedziałki, środy, czwartki i piątki w godz. 07:30 – 14:00, we wtorki od 12:00 do 18:00.

Czytaj też: Szczecin: Z jajka prosto na zakupy? Kaczki w galerii handlowej

Sonda
Powiedz nam:
Wyspa Pucka w Szczecinie po "ulewie 40-lecia"
Nasi Partnerzy polecają