Znalazł amunicję z czasów wojny i przyniósł na komendę

i

Autor: mat. policji Znalazł amunicję z czasów wojny i przyniósł na komendę

Choszczno: Znalazł amunicję z czasów wojny i przyniósł na komendę. Do akcji wkroczyli saperzy

2021-07-01 14:42

Niecodziennego odkrycia dokonał mieszkaniec Choszczna (woj. zachodniopomorskie). Podczas prac ziemnych znalazł amunicję pochodzącą z czasów II wojny światowej. Mężczyzna, być może zupełnie nieświadomie, zachował się jednak dość nieodpowiedzialnie, gdyż swoje znalezisko postanowił zanieść na tutejszą komendę policji. Funkcjonariusze natychmiast zawiadomili saperów o niebezpiecznym znalezisku.

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek. Do komendy policji w Choszcznie przyszedł mężczyzna, który przyniósł ze sobą około 30 amunicji, którą znalazł podczas prac ziemnyc na ulicy fabrycznej. Zamiast pozostawić niebezpieczne znalezisko w miejscu jego odkrycia, postanowił przynieść je do budynku komendy, stwarzając ogromne zagrożenie, zarówno dla siebie jak i innych osób.

Czytaj też: Szczecin: Z jajka prosto na zakupy? Kaczki w galerii handlowej

Dyżurny, ze względu na zagrożenie, natychmiast zlecił sprawdzenie amunicji policjantom nieetatowej grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Funkcjonariusze niezwłocznie wynieśli naboje poza teren jednostki po czym zabezpieczali przed dostępem osób postronnych do czasu przybycia saperów, których wezwano na miejsce.

- Pamiętajmy, że tego rodzaju przedmioty pomimo upływu lat są w dalszym ciągu bardzo niebezpieczne - st.sież. M. Keplin z choszczeńskiej policji. - Zabronione jest ich odkopywanie, przenoszenie czy rozbrajanie. Nieodpowiedzialne zachowanie z taką amunicją może grozić śmiercią lub kalectwem.

Policjanci przypominają, że jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę policji.

Czytaj też: "Paragony grozy": Zachodniopomorscy przedsiębiorcy odpowiadają na hejt. "Nie ma na to naszej zgody"

QUIZ. II Wojna Światowa. Co o niej wiesz?

Pytanie 1 z 10
W trakcie II Wojny Światowej w amerykańskiej marynarce wojennej służył bratanek:
Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"