Pokłócił się z mamą i wyszedł z domu. Gaja odnalazła ukraińskiego chłopca

i

Autor: mat. policji Pokłócił się z mamą i wyszedł z domu. Gaja odnalazła ukraińskiego chłopca

Szczecin: Pokłócił się z mamą i wyszedł z domu. Gaja odnalazła ukraińskiego chłopca

2022-03-25 13:21

13 lat to "trudny" wiek. Przekonała się o tym zarówno mama chłopca, jak i szczecińscy policjanci. Nastolatek Ukrainy pokłócił się ze swoją mamą i wyszedł z domu. Ślad po nim zaginął. Zaniepokojona kobieta zaalarmowała policję. W poszukiwania chłopca została zaangażowana Gaja - policyjny pies tropiący.

Jak poinformowała mama chłopca, nastolatek miał grozić, że zrobi sobie krzywdę, a nawet odbierze sobie życie. Sytuacja była więc poważna. Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania 13-latka. Do akcji zaangażowano psa tropiącego, owczarka belgijskiego o imieniu Gaja. Czworonożna funkcjonariuszka zapoznała się z zapachem pozostawionym w miejscu zamieszkania i szybko podjęła trop. Pod czujnym okiem swojego przewodnika skierowała się w stronę klatki schodowej budynku na sąsiednim osiedlu.

Czytaj też: Kradł ze sklepów alkohol i słodycze. Wpadł w "Biedronce" w Bezrzeczu

Psi węch okazał się niezawodny. Chłopiec znajdował się we wskazanym przez Gaję miejscu. Cały i zdrowy 13-latek przekazany został pod opiekę mamy oraz wezwanych na miejsce ratowników medycznych. Dzięki doskonałemu wyszkoleniu psa i wzajemnej współpracy, poszukiwania chłopca zakończyły się sukcesem.

Gaja to owczarek belgijski i jest psem patrolowo tropiącym. Od lutego 2022 roku pełni służbę w Ogniwie Przewodników Psów Służbowych Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie wraz ze swoim panem.

Czytaj też: Małe i wielkie gesty wsparcia. Szczecin solidarny z Ukrainą [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy brałeś/brałaś kiedyś udział w poszukiwaniach osób zaginionych?
Wielkie i małe gesty. Szczecin solidarny z Ukrainą
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany