Kradł ze sklepów alkohol i słodycze. Wpadł w Biedronce w Bezrzeczu

i

Autor: 4711018, Hans / CC0 / pixabay.com

Kradł ze sklepów alkohol i słodycze. Wpadł w "Biedronce" w Bezrzeczu

2022-03-25 10:48

Jego łupem padały przede wszystkim butelki z alkoholem, ale nie gardził też słodyczami znanych marek. Amator słodkości z Bezrzecza pod Szczecinem mocno uszczuplił stany magazynowe tutejszej "Biedronki". Grozi mu długi pobyt za kratkami, zwłaszcza, że 37-latek działał w warunkach recydywy.

W poniedziałek, 21 marca, wieczorem policjanci z Mierzyna zostali wezwani do sklepu sieci "Biedronka" w Bezrzeczu. Pracownicy ochrony zatrzymali tam mężczyznę, który ukradł alkohol. Funkcjonariusze rozpoznali mężczyznę jako sprawcę wcześniejszych kradzieży sklepowych, które były zgłaszane do komisariatu.

Czytaj też: Sobienice: Chciał uniknąć mandatu i punktów karnych. Teraz może trafić za kratki!

Ustalono, że to była to już piąta kradzież na koncie nieuczciwego klienta. Łupem mężczyzny padał głównie alkohol wiodących marek, który kradł ze sklepów znanych sieci na terenie gminy Dobra. W sumie mężczyzna dokonał kradzieży na blisko 4 tysiące złotych.

Amator alkoholu i słodkości usłyszał już zarzuty. Za przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Jednak z uwagi na fakt, iż to nie pierwszy konflikt z prawem 37-latka, mężczyzna będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa w warunkach recydywy.

Czytaj też: Znany budowlaniec pokaże jak majsterkować. W Szczecinie ruszają targi Bud-Gryf & Home

Sonda
Czy padłeś/aś kiedyś ofiarą kradzieży?
Szturm na Biedronkę w Ursusie. Tak ominęli zakaz handlu w niedzielę
Nasi Partnerzy polecają