Szczecin: Parkujesz w tych miejscach? Pamiętaj o nowych zasadach!

2021-02-01 7:42

Chociaż informacje o nowym sposobie parkowania w kilku punktach Szczecina były dostępne już od dłuższego czasu, wielu kierowców może być zaskoczonych zmianami wprowadzonymi od poniedziałku, 1 lutego. Warto więc zwracać uwagę na tablice informacyjne i parkować zgodnie z przepisami. W przeciwnym razie można za to słono zapłacić.

Największe zmiany czekają kierowców na Starym Mieście, gdzie została utworzona strefa zamieszkania z nowymi stawkami za parkowanie. Obejmuje ona ulice Łaziebną, Mariacką, Staromłyńską, Koński Kierat i Staromiejską. Tam za pierwsze 15 minut parkowania zapłacimy 1,50 zł.

Zobacz też: Rusza remont skrzyżowania na Skolwinie. Będą utrudnienia. Nie jedźcie na pamięć!

W czterech punktach Szczecina powstały również Płatne Parkingi Niestrzeżone, w których będą obowiązywać inne stawki niż w Strefie Płatnego Parkowania. Są to parkingi na ulicach Szymanowskiego i Ogińskiego w rejonie Jasnych Błoni i urzędu miasta, gdzie wcześniej obowiązywała Strefa Płatnego Parkowania, a także - dotychczas bezpłatne - plac przy ul. Czarnieckiego w rejonie dworca i parking pod Trasą Zamkową.

Warto pamiętać o biletach postojowych, które dostępne są w parkomatach oraz aplikacjach mobilnych, a także o pozostawianiu pojazdu wyłącznie w wyznaczonych miejscach. Za brak ważnego biletu lub za postój poza miejscami wyznaczonymi będzie trzeba się liczyć z dodatkowym wydatkiem w wysokości 200 złotych.

Zobacz też: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w Szczecinie. Poszukiwani rachmistrzowie. Ile można zarobić?

Sonda
Opłaty za parkowanie w Szczecinie...
Śmieciowe drzewo przy jednym z bloków w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany