Straż miejska pod Netto Arena

i

Autor: Straż Miejska w Szczecinie

Szczecin: Wzmożone patrole straży miejskiej w okolicach Netto Areny. Co tam robią?

2021-01-29 11:11

Od kilku dni, w rejonie hali Netto Arena przy ul. Szafera w Szczecinie, można spotkać wzmożone patrole straży miejskiej. Wszystko z powodu trwających tam od poniedziałku szczepień przeciwko COVID-19 dla seniorów z grup 70+ i 80+.

Codziennie do Netto Arena przybywa kilkuset Seniorów, znakomita większość na przyjęcie szczepionki, ale także na rekonesans przed wyznaczonym swoim terminem, aby zasięgnąć niezbędnych informacji. To właśnie z tego powodu od 25 stycznia szczecińsky strażnicy miejscy pełnią dyżury przed wejściem do hali.

- Ich celem jest przede wszystkim zapewnienie porządku przed punktem szczepień - informuje st. insp. Joanna Wojtach ze szczecińskiej straży miejskiej. - Patrole pełnią służbę w godzinach podawania szczepionek tj. od 8.00 do 20.00.

Zobacz też: Zachodniopomorscy przedsiębiorcy nie mają złudzeń. "Zmarnowana niedziela"

Do dyspozycji przybywających pacjentów jest cały parking przed halą Netto Arena. Bezpośredni wjazd pod wejście do puntu szczepień jest zagrodzony ruchomą barierą, jeśli natomiast przybyła na szczepienie osoba ma problem z samodzielnym poruszaniem się, strażnicy umożliwiają wjazd pod samo wejście pacjentom dowożonym przez rodzinę własnym samochodem, jak i przyjeżdżającym transportem płatnym, np. taksówkami.

- Strażnicy pełnią ponadto funkcję "punktu informacyjnego" odpowiadając na pytania o możliwość skorzystania z wózków inwalidzkich przygotowanych dla pacjentów, wcześniejszego pobrania kwestionariuszy wstępnego wywiadu przesiewowego, odpłatności za parking - ten obecnie jest bezpłatny, dedykowany wszystkim przybywającym na szczepienia przeciw COVID-19.

Często padają też pytania o bezpośredni dojazd pod halę.

- Jest to możliwe od strony al. Wojska Polskiego ulicą Jarzyńskiego w związku z przebudową ronda na ulicy Szafera i o rozlokowaniem przystanków komunikacji miejskiej - dodaje Joanna Wojtach.

Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Gdzie się szczepić przeciw COVID-19 w Szczecinie? [ADRESY]

Sonda
Czy zaszczepisz się na koronawirusa?
Pierwszy dzień szczepień seniorów w Szczecinie
Nasi Partnerzy polecają