Zmiany na placu Orła Białego w Szczecinie

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Nowe zasady parkowania na Starym Mieście [PODSTREFY, CENNIK]

2021-05-19 7:40

Zmienia się sposób parkowania na szczecińskim Starym Mieście. Od środy, 19 maja obowiązują nowe zasady: dwie podstrefy o różnych cenach, inne godziny płatnego parkowania, a także większy obszar abonamentowania. Warto zwracać uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne, żeby uniknąć przykrych niespodzianek w postaci opłaty dodatkowej za nieprawidłowy postój lub brak opłaty.

Większy obszar abonamentowy

Mieszkańcy obszaru abonamentowego są uprawnieni do zakupu Karty Stare Miasto. Daje ona prawo do korzystania z miejsc parkingowych w całej Strefie Zamieszkania Stare Miasto (SZSM). Kartę można kupić od 19 maja w kasie NiOL przy al. Wojska Polskiego 105 (pon.- piątek, w godz. 8-17).

Cena Karty Stare Miasto to 180 zł za pół roku, 360 zł za rok.

Obowiązuje zasada: jeden lokal – jeden samochód – jedna karta. Kartę trzeba umieścić za przednią szybą pojazdu.

Czytaj też: Dzik znalazł się w śmiertelnej pułapce. Policjanci z Łobza złapali kłusownika

„Karty dojazdowe Stare Miasto – parking” są ważne do końca okresu, na jaki zostały wykupione, i uprawniają do parkowania w całej SZSM.

Dwie podstrefy

Strefa Zamieszkania Stare Miasto została podzielona na podstrefę 1 i podstrefę 2. Funkcję Płatnego Parkingu Niestrzeżonego Orła Białego przejmie podstrefa 1. Ujednolicony zostanie czas kontroli opłat. Korzystanie z miejsc parkingowych w obu podstrefach będzie płatne w godz. 8-17 od poniedziałku do piątku w dni robocze.

Cennik dla osób nie posiadających Karty Stare Miasto

  • W podstrefie 1 pierwsze 15 minut 2,50 zł, każde kolejne 3 minuty – 50 gr.
  • W podstrefie 2 pierwsze 15 minut - 1,50 zł, każde kolejne 3 minuty – 30 gr.

Obszar abonamentowy SZSM: ulice Tkacka, Łaziebna, Staromłyńska, Mariacka, Farna, Koński Kierat (wszystkie numery), Grodzka 1-20, Staromiejska 1, Wyszyńskiego 1, 3, 5, 7, 9, 11, 13, 15, 17, place Orła Białego, Mariacki (wszystkie numery), Żołnierza Polskiego 1-11.

Zobacz też: Będą utrudnienia na wyjeździe z centrum Szczecina. Drogowcy pojawią się na Eskadrowej

Strefa Zamieszkania Stare Miasto

i

Autor: NiOL Szczecin
Szczecińskie fontanny bardzo nieśmiało budzą się ze snu