Szczeciński Szybki Tramwaj

i

Autor: Grzegorz Kluczyński Szczeciński Szybki Tramwaj

Będą utrudnienia na wyjeździe z centrum Szczecina. Drogowcy pojawią się na Eskadrowej

2021-05-18 9:17

Drogowcy zakończyli prace z wymianą nawierzchni na ulicy Gdańskiej, Wyszyńskiego, Farnej i Sołtysiej, ale to nie koniec utrudnień na jednej z głównych arterii łączącej centrum z prawobrzeżną częścią Szczecina. Ekipy pojawią się tym razem na ulicy Eskadrowej. Utrudnienia zaczną się już w środę, 19 maja.

- W środę rozpocznie się frezowanie ulicy Eskadrowej - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie. - Prace będą prowadzone na nitce wyjazdowej z miasta na odcinku od Mostu Pionierów do Leszczynowej. W ramach prac wykonane zostanie frezowanie nawierzchni, regulacja infrastruktury podziemnej, ułożenie warstwy wiążącej, siatki szklano-węglowej, która pozwoli na dłuższe użytkowanie nawierzchni i zminimalizuje jej pęknięcia oraz warstwy ścieralnej.

Zobacz też: Przebudowa ulic na Turzynie nabiera tempa. Zamykają ważne skrzyżowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Podczas prowadzenia prac ulica będzie przejezdna, jednak utrudnień można spodziewać się na przykład ze względu na odkryte urządzenia podziemne.

- Drogowcy będą robić wszystko, żeby uciążliwość dla kierowców była jak najmniejsza, a większość prac będzie wykonywana w nocy - dodaje Hanna Pieczyńska.

Zobacz też: Kiedy przejedziemy przez węzeł Granitowa? Prezydent Szczecina podał termin!

Sonda
Często stoisz w korkach?
Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie