Budowa węzła Głębokie - maj 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Rondo prawie gotowe. Co się dzieje na budowie węzła Głębokie? [ZDJĘCIA]

2021-05-17 18:17

Z dnia na dzień zmienia się pejzaż na placu budowy węzła przesiadkowego w rejonie jeziora Głębokie. Tarcza nowego ronda jest już gotowa, co oznacza, że niebawem będzie ono dostępne dla kierowców. Nastąpią również kolejne zmiany w organizacji ruchu. Warto więc zachować ostrożność i zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne.

- Aktualnie wykonawca realizuje roboty zmierzające do przełożenia ruchu na wahadle w ciągu al. Wojska Polskiego. Trwa układanie mas bitumicznych na wyłączonym fragmencie jezdni - mówi Piotr Zieliński ze spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Ponadto jest gotowa tarcza nowego ronda, gdzie w najbliższych dniach wykonawca przystąpi do ułożenia brakującego fragmentu jezdni.

Prace prowadzone są również wzdłuż ulicy Kupczyka, gdzie budowane są krawężniki. Prowadzone są również prace przy budowie nowego budynku na pętli tramwajowo-autobusowej.

Utrudnienia od czwartku

W czwartek, 20 maja zostanie wprowadzona nowa organizacja ruchu:

  • Zmiana strony w ruchu wahadłowym w ciągu al. Wojska Polskiego – prace będą prowadzone na drugiej części jezdni, ruch będzie poprowadzony pasem w stronę centrum.
  • Ruch zostanie dopuszczony po nowym rondzie.
  • Zamknięty dla ruchu zostanie wjazd w ul. Miodową.

Czytaj też: Piłkarski karnawał na bulwarach. Pogoń Szczecin świętowała z mieszkańcami trzecie miejsce w ekstraklasie [WIDEO]

Powyższy termin wprowadzenia organizacji ruchu może jednak ulec zmianie z uwagi na warunki atmosferyczne.

- Do układania mas bitumicznych, konieczne jest zachowanie reżimu technologicznego i brak opadów deszczu - dodaje Piotr Zieliński. O zmianach będziemy informować na bieżąco.

O węźle Głębokie:

W ramach inwestycji wykonana zostanie pętla tramwajowo-autobusowa z peronami tramwajowo-autobusowymi door to door, miejscami postojowymi kiss&ride, stanowiskami do postoju taksówek, parkingiem rowerowym, stanowiskiem wypożyczalni roweru miejskiego. Na terenie pętli zamontowanych zostanie 8 dwustronnych wiat przystankowych oraz elementy małej architektury takich jak ławki, przysiadki i kosze na śmieci. Pętla posiadać będzie budynek socjalny z poczekalnią dla pasażerów. Węzeł zostanie wyposażony w System Informacji Pasażerskiej oraz system zasilania telefonów komórkowych – ładowny poprzez panele słoneczne.

Zobacz też: Szczecin: Autobus zderzył się z osobówką. Utrudnienia trwały kilka godzin [ZDJĘCIA]

Piłkarski karnawał na szczecińskich bulwarach. Pogoń świętuje trzecie miejsce w ekstraklasie