Szczecin: Przebudowa ulic na Turzynie nabiera tempa. Zamykają ważne skrzyżowanie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2021-05-13 7:20

Minęło już kilka tygodni od momentu, gdy pierwsze ekipy drogowców pojawiły się na fragmencie ul. Bolesława Śmiałego. Przebudowa ulic na Turzynie wkracza w kolejny etap. Tym razem utrudnienia będą zdecydowanie większe, gdyż dla ruchu zostanie zamknięty cały plac im. Marii Tarnowskiej, czyli skrzyżowanie ulic Bol. Śmiałego, Żółkiewskiego i Chodkiewicza. W jego miejscu powstanie mini rondo.

Utrudnienia pojawią się już w piątek, 14 maja. Z użytkowania zostanie wyłączone całe skrzyżowanie. Oznacza to brak możliwości dojazdu z okolicznych ulic.

- W tym etapie wyłączona z ruchu będzie nie tylko ulica Bolesława Śmiałego w części od ul. Krzywoustego do skrzyżowania z ulicami Żółkiewskiego i Chodkiewicza, ale także samo skrzyżowanie - tłumaczy Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Nadal wyjątkiem będzie zapewnienie przejazdu przez ulicę do przychodni WOMP od ul. Krzywoustego. Przez teren budowy zostaną wyznaczone także ciągi piesze.

Projekt zakłada przebudowę ulicy Bolesława Śmiałego na odcinku od ul. Krzywoustego do ul. Jagiellońskiej wraz ze skrzyżowaniem ulic: Bolesława Śmiałego - Żółkiewskiego - Chodkiewicza. Po przebudowie ulica pozostanie dwukierunkowa jednak zyska nową nawierzchnię z obustronnym pasem postojowym do parkowania równoległego oraz chodniki z ciętych, szarych z płyt granitowych.

Bezpieczeństwo poprawi wprowadzenie „strefy ruchu 30” oraz przejść „sugerowanych”, które będą wyniesione. Na chodniku wykonane zostanie oznakowanie o fakturze rozpoznawalnej przez osoby niewidome. Na skrzyżowaniu ulic: Bolesława Śmiałego – Żółkiewskiego – Chodkiewicza zaprojektowano mini-rondo z przejezdną wyspą środkową o nawierzchni z kostki kamiennej.

Wokół ronda pojawią się „zielone” wysepki częściowo obsadzone krzewami. Projekt przewiduje zagospodarowanie placu przy skrzyżowaniu z ul. Żółkiewskiego. Plac stanowić ma obszar rekreacyjny, w tym celu ustawione zostaną ławki, posadzone będą drzewa i krzewy.

Przebudowa ulic na Turzynie - maj 2021

i

Autor: ZDiTM Szczecin
Jeszcze niedawno panował tutaj ruch. Rozpoczął się remont ulic na Turzynie