Budowa węzła Granitowa - maj 2021

i

Autor: Facebook / Prezydent Szczecina

Kiedy przejedziemy przez węzeł Granitowa? Prezydent Szczecina podał termin!

2021-05-17 18:53

To jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w Szczecinie. Na dodatek budowa węzła Granitowa złapała spore opóźnienie, co denerwuje wielu kierowców poruszających się w tym rejonie miasta. Jest jednak szansa, że już niebawem pojedziemy zupełnie nowym skrzyżowaniem. Prezydent Szczecina Piotr Krzystek zdradził na Facebooku, kiedy będzie to możliwe.

Wielkie skrzyżowanie u zbiegu ulic Krygiera i Granitowej jest już prawie gotowe. Oznacza to, że niebawem będzie przejezdne. Kiedy? Piotr Krzystek napisał na Facebooku, że nastąpi to już bardzo niedługo.

"Jeśli pogoda pozwoli to za tydzień w poniedziałek wczesnym rankiem wykonawca Węzła Granitowa otworzy nowe skrzyżowanie. Nie oznacza to końca wszystkich prac, ale myślę, że sytuacja znacznie się poprawi"

- czytamy na profilu prezydenta.

Czytaj też: Piłkarski karnawał na bulwarach. Pogoń Szczecin świętowała z mieszkańcami trzecie miejsce w ekstraklasie [WIDEO]

To jednak nie koniec utrudnień. Prace budowlane wciąż trwają i tak będzie jeszcze przez kilka miesięcy. M.in. trwa budowa nowego mostu na Regalicy, który zastąpi przeprawę wyłączoną z użytku kilka lat temu. Znajdzie się na nim druga jezdnia ulicy Krygiera, prowadząca w stronę Gumieniec i centrum Szczecina.

Węzeł Granitowa - co się zmieni?

Inwestycja obejmuje budowę skrzyżowania z wyspą centralną z sygnalizacją świetlną oraz przebudowę ulic Krygiera i Granitowej, znajdujących się w sąsiedztwie skrzyżowania. W ramach prac rozebrany zostanie istniejący, wyłączony z ruchu most drogowy nad rzeką Regalicą. W jego miejsce pojawi się nowa przeprawa. Prace obejmą również budowę chodników i ścieżek rowerowych; oznakowania dróg oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego; kanalizacji deszczowej; oświetlenia; ekranów akustycznych.

Koszt inwestycji to 112 milionów złotych.

Zobacz też: Szczecin: Autobus zderzył się z osobówką. Utrudnienia trwały kilka godzin [ZDJĘCIA]

Sonda
Często stoisz w korkach?
Piłkarski karnawał na szczecińskich bulwarach. Pogoń świętuje trzecie miejsce w ekstraklasie