Szczecin: Nowy basen ma już gotową konstrukcję dachu. Kiedy będzie gotowy? [ZDJĘCIA]

2020-09-28 14:25

Jeszcze niedawno był tu głęboki wykop, a obecnie gotowa jest już konstrukcja pod budowę zadaszenia nowego basenu przy Szkole Podstawowej nr 51 przy ul. Jodłowej w Szczecinie. Zakończył się montaż ciężkich dźwigarów dachów.

Prace przy budowie nowego basenu posuwają się do przodu. Gotowa jest już jest konstrukcja żelbetowa budynku. Do jej wykonania, wykorzystano prawie 300 tysięcy kilogramów stali zbrojeniowej, oraz około 2900 metrów sześciennych betonu towarowego. W ostatnim czasie wykonana została również konstrukcja dachu z drewna klejonego o łącznej kubaturze drewna ok 120 metrów sześciennych. W ramach tych prac, zamontowano 7 dźwigarów trapezowych z drewna klejonego o rozpiętości 23 metrów i masie około 4 ton każdy.

- Na poziomie podbasenia trwa montaż instalacji elektrycznych, teletechnicznych oraz wentylacji mechanicznej - informuje Piotr Zieliński z urzędu miasta. - Prowadzone są tam również roboty wykończeniowe w zakresie wykonania tynków oraz podłoży betonowych pod posadzki. Gotowa jest konstrukcja stalowa zadaszenia nad wejściem głównym do budynku basenu.

Na elewacji budynku od strony ulicy 26 Kwietnia zakończono montaż podkonstrukcji stalowej oraz aluminiowej pod fasadę ze szkła profilowanego.

Nowa hala basenowa składać się będzie z 25-metrowego basenu pływackiego z 6 torami po 2,5 metra każdy, o głębokości 1,2 do 1,8 metra głębokości oraz basenu rekreacyjnego o powierzchni 162 metrów kwadratowych i głębokości 90-120 cm. Basen rekreacyjny zostanie wyposażony w 3 tory do nauki pływania, oraz zjeżdżalnię prostą o długości 9 metrów. Budynek wyposażony będzie w zespół przebieralni, które dostosowane będą do potrzeb osób niepełnosprawnych, a także w dwie dodatkowe sale fitness i dwie sauny fińskie. W budynku znajdzie się również trybuna oraz galeria widokowa. W ramach zagospodarowania terenu wykonany zostanie nowy parking dla samochodów osobowych. Przebudowany zostanie również istniejący parking. Wykonane zostaną również nasadzenia zieleni.

Koszt inwestycji to prawie 35 milionów złotych. Prace budowlane zakończą się na początku 2022 roku.

Łukasz Szumowski ma koronawirusa!
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany