Schronisko dla zwierząt nabiera kształtów

i

Autor: UM Szczecin Budowa schroniska dla bezdomnych zwierząt - listopad 2021

Szczecin: Nowe schronisko dla zwierząt nabiera kształtów. Kiedy będzie gotowe?

2021-11-12 8:47

Nowe schronisko dla bezdomnych zwierząt, które powstaje na szczecińskich Gumieńcach, przy Południowej, nabiera powoli docelowego kształtu. Dwa pawilony mają już dachy. Trwają prace przy kolejnych. Na zakończenie inwestycji przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.

- Najbardziej okazale prezentują się pawilony D i E, w których zakończono już roboty konstrukcyjne, a obecnie trwają prace przy pokryciu dachów, montaż blachy oraz świetlików - mówi Paulina Łątka z urzędu miasta. - Gotowe są już także ściany nośne pawilonów A, B i C, a w dwóch z nich zakończono też roboty związane z wykonaniem stropów i podciągów pawilonów.

Ponadto, prawie gotowa jest już sieć wodociągowa, zakończono również prace związane z wykonaniem kanalizacji podposadzkowej sanitarnej, deszczowej i odzwierzęcej we wszystkich pawilonach. Cały czas trwa montaż instalacji elektrycznej w kolejnych pawilonach.

Czytaj też: Szczecin: Floating Arena znów otwarta dla mieszkańców. Będzie jednak bardzo ciasno

Ciąg dalszy pod sondą

Sonda
Wolisz psy czy koty?

Nowe schronisko gotowe za rok

Planowany termin zakończenia budowy to listopad 2022 r. Koszt inwestycji to ponad 15 mln zł. W powstających pawilonach znajdą się komfortowe i bezpieczne boksy dla zwierząt. Każdy boks dla psów będzie miał wydzielony zadaszony, ogrodzony wybieg. Pomiędzy pawilonami powstaną także otwarte wybiegi. W nowym schronisku będą również gabinety weterynaryjne oraz szpital z salą operacyjną, pomieszczenia do spotkań adopcyjnych, sale edukacyjne oraz ogólnodostępny wybieg z urządzeniami dla psów. Będzie też miejsce na biuro, pomieszczenia socjalne dla pracowników i wolontariuszy oraz magazyn. Obiekt pomieści około 80 psów oraz 60 kotów.

Czytaj też: Zwiedziła całą Polskę, teraz można zobaczyć ją w Szczecinie. Wielka huśtawka stanęła na placu Orła Białego

Gigantyczna huśtawka na dźwigozaurach wróciła do Szczecina