Szczecin: Niewybuch na boisku szkolnym. Saperzy w akcji

Niewybuch na terenie boiska LO nr 9
Autor: Grzegorz Kluczyński

Przebudowywane boisko przy Liceum Ogólnokształcącym nr 9 przy ul. Mariackiej na szczecińskim Starym Mieście to miejsce dosłownie "naszpikowane" pamiątkami sprzed lat. Kilka tygodni temu pracownicy budowy odkryli w tym miejscu krypty dawnego kościoła, teraz natrafili na kolejny, tym razem dość niebezpieczny relikt przeszłości w postaci niewybuchu pochodzącego najprawdopodobniej z czasów II wojny światowej.

Do odkrycia doszło w piątek przed południem. Ze szkoły ewakuowano pracowników i uczniów. Teren wokół niebezpiecznego znaleziska został zabezpieczony. Następnie saperzy sprawdzą jego najbliższe sąsiedztwo, czy nie ma tam podobnych "pamiątek".

Na razie nie wiadomo dokładnie, kiedy niebezpieczne znalezisko zostanie podjęte przez saperów.

Czytaj też: Wieża widokowa w Cedyni zachwyca! Atrakcja turystyczna odzyskała dawny blask

Przypomnijmy, to już kolejne historyczne znalezisko w tym miejscu. Niedawno na terenie modernizowanego boiska LO nr 9 odkopano pozostałości średniowiecznych krypt, które znajdowały się w podziemiach Kościoła Mariackiego, który istniał w tym miejscu ponad dwieście lat temu.

Czytaj więcej: Szczecin: Na Starym Mieście odkryto pozostałości krypty nieistniejącego kościoła Mariackiego. Jego fragment zachował się do dziś

Dom legendarnego "rzeźnika z Niebuszewa" zmienił się nie do poznania
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE