Skrzyżowanie na Pogodnie

i

Autor: Google Street View

Szczecin: Niebezpieczne skrzyżowanie na Pogodnie do poprawki. Ruszają prace

2020-12-15 7:31

Na tym skrzyżowaniu wielokrotnie dochodziło do wypadków. Chociaż obowiązuje tutaj ograniczenie prędkości, są przejścia dla pieszych i przystanki komunikacji miejskiej, wielu kierowców jadących ulicą Mickiewicza nic sobie z tego nie robi i wciska pedał gazu, co powoduje wiele niebezpiecznych sytuacji. Nawet znajdujący się nieopodal komisariat policji nie jest żadnym "straszakiem" dla piratów drogowych. To ma się jednak wkrótce zmienić. Skrzyżowanie zostanie przebudowane.

W najbliższą środę rozpoczną się prace związane z poprawą bezpieczeństwa na ulicy Mickiewicza w rejonie skrzyżowania z ulicami Brzozowskiego i Łukasińskiego.

- Wykonawca swoje prace zacznie od remontu chodników - informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego. - Docelowe wprowadzenie zmian w organizacji ruchu ma na celu przede wszystkim poprawę bezpieczeństwa pieszych na przejściach poprzez zastosowanie oznakowania niekonwencjonalnego oraz dodatkowego doświetlenia wybranych miejsc.

Zobacz też: Pierwszy dwukierunkowy tramwaj jest już w Szczecinie. Wkrótce wyruszy na trasę [ZDJĘCIA]

W rejonie skrzyżowania pojawią się również słupki blokujące uniemożliwiające parkowanie bezpośrednio przed przejściami dla pieszych.

- Zastosowanie masy chemoutwardzalnej o podwyższonej szorstkości spowoduje skrócenie drogi hamowania - dodaje Hanna Pieczyńska. - Dodatkowo, wyniesienie fragmentów jezdni fizyczne wymusi redukcję prędkości pojazdów w rejonie istniejących przejść dla pieszych. Rozwiązania, które mają zostać wprowadzone na jezdni umożliwiają płynny przejazd przy prędkości 40km/h.

Zakres robót budowlanych obejmuje w szczególności:

  • wprowadzenie czasowej organizacji ruchu zgodnie z zatwierdzonym projektem,
  • budowę projektowanych ramp, wyniesień przejść,
  • wykonanie nawierzchni chodników w tym płytek ostrzegawczych,
  • budowę odwodnienia liniowego,
  • wprowadzenie urządzeń bezpieczeństwa ruchu oraz stałej organizacji ruchu.

Prace potrwają dwa miesiące. Ich koszt to 295 tysięcy złotych.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Sonda
Czy kary dla piratów drogowych powinny być bardziej surowe?
Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto
Nasi Partnerzy polecają