Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-12-13 13:44

Każdego roku o tej porze, ulice Szczecina rozświetlają tysiące bożonarodzeniowych iluminacji, które przypominają o zbliżających się świętach. Do wigilii pozostały już niespełna dwa tygodnie, co sprawia, że w mieście roraz bardziej można odczuć ten wyjątkowy klimat.

Chociaż z powodu szalejącej pandemii te święta będą zupełnie inne niż dotychczasowe, co się przekłada również na same przygotowania, gdyż w sklepach jest nieco spokojniej, jarmark zdecydowanie skromniejszy, kolorowe iluminacje mają na celu chociaż w części zrekompensować te wszystkie niedogodności.

Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl. Zagłosuj na Szczecin!

Szczecin gotowy na Boże Narodzenie. Iluminacje rozświetliły miasto

Iluminacje bożonarodzeniowe możemy podziwiać m.in. w sąsiedztwie największych galerii handlowych, na głównych ciągach komunikacyjnych, na placach Lotników i Adamowicza, gdzie odbywa się Szczeciński Targ Świąteczny (tam też stanęła najwyższa w mieście choinka), a także w ciągu Alei Kwiatowej, na dziedzińcach Zamku Książąt Pomorskich i na miejskich skwerach. Dekoracji jest wprawdzie trochę mniej, niż w latach ubiegłych, jednak wciąż można odczuć, że święta już wkrótce.