Sąd

i

Autor: succo / CC0 / pixabay.com

Szczecin: Namawiał dziewczynki, by wsiadły do jego samochodu. Zaskakujący wyrok sądu

2021-03-11 8:03

Ta sprawa postawiła na nogi mieszkańców szczecińskiego Prawobrzeża. Obcy mężczyzna zachęcał niepełnoletnie dziewczynki, by wsiadły do jego samochodu i się z nim przejechały. Za tak "przejażdżkę" miał im oferować pieniądze. Na szczęście dziewczynki wykazały się dużym rozsądkiem, a podejrzany mężczyzna został zatrzymany. Jest decyzja sądu w sprawie niepokojących incydentów.

Do bulwersujących zdarzeń doszło w czerwcu 2019 roku w prawobrzeżnej części Szczecina, m.in. w Dąbiu i na os. Kasztanowym. Nieznany mężczyzna usiłował zwabić trzy dziewczynki do swojego samochodu, pod pretekstem wręczenia pieniędzy. Miał im oferować 100 złotych za to, by się z nim przejechały. Na szczęście wszystkie odmówiły i powiadomiły o incydencie swoich rodziców.

Czytaj więcej: Próbował uprowadzić dziewczynkę! Niepokojące incydenty na Prawobrzeżu

Informacja o podejrzanie zachowującym się mężczyźnie natychmiast obiegła media społecznościowe, dyrekcje szkół rozesłały do rodziców ostrzeżenia. Podejrzany o próbę uprowadzenia trzech dziewczynek został zatrzymany i trafił do aresztu. Groziło mu nawet do 5 lat więzienia.

Sąd Okręgowy w Szczecinie wydał wyrok w sprawie bulwersujących incydentów. Mężczyzna został uniewinniony - poinformował TVN24. Skąd taki wyrok?

- Sędzia uznał, że do porwania nie doszło, a stan faktyczny był taki, że mężczyzna oferował pieniądze za przejażdżkę, ale nie złapał dziecka, nie próbował wciągnąć do auta, więc nie można mówić o porwaniu czy jego próbie. Nie użył przemocy wobec dzieci – tłumaczył na antenie TVN24 Michał Tomala, rzecznik Sądu Okręgowego w Szczecinie.

Mężczyzna wcześniej nie był karany. Przestępstwa, które zarzuciła mu prokuratura, nie miały charakteru seksualnego. Sąd nie znalazł także żadnych dowodów na to, że oskarżony usiłował uprowadzić dzieci.

Wyrok nie jest prawomocny.

Zobacz też: Szczecin: UDUSIŁA własne dziecko! Matka zamordowanego noworodka zeznała wszystko

Sonda
Czy jesteś za zaostrzeniem kar dla pedofilów?
Podejrzani o kanibalizm stanęli przed sądem w Szczecinie