Szczecin: Na Kępie Parnickiej powstanie apartamentowiec z mariną. Jest pozwolenie na budowę [WIZUALIZACJE]

2021-03-22 13:33

Kępa Parnicka to jeden z pierwszych widoków, którzy rzuca się w oczy pasażerom przyjeżdżającym na szczeciński dworzec. Niestety ze względu na stare i zaniedbane, w większości przemysłowe budowle, nie jest to najlepsza wizytówka miasta. To ma się wkrótce zmienić, dzięki planom zabudowy wyspy położonej w bezpośrednim sąsiedztwie centrum miasta. Jeden z deweloperów, który planuje w tym miejscu budowę apartamentowca, który ma być pierwszym etapem większych zmian na Kępie Parnickiej, uzyskał właśnie pozwolenie na budowę. Oznacza to, że wkrótce ruszą prace.

Sedina Apartamenty - bo taką nazwę będzie nosiła inwestycja realizowana przez gorzowski Budnex, to dziewięciopiętrowy budynek nad samą Odrą, w którym znajdzie się 200 mieszkań. Jest to pierwszy etap zagospodarowania tej części miasta i stworzenia w tym miejscu zupełnie nowej dzielnicy. Jest już pozwolenie na budowę. Realizacja powinna rozpocząć się w połowie 2021 roku.

– Prawomocne pozwolenie na budowę Sedina Apartamenty otwiera nowy rozdział w historii Kępy Parnickiej jak i samego Szczecina. To miejsce zasługuje na miano wizytówki miasta i naszym celem jest gruntowna rewitalizacja tego obszaru oraz zamiana go w tętniącą życiem dzielnicę z nowoczesną architekturą, bulwarem, lokalami usługowymi i mariną usytuowaną w zakolu rzeki. – mówi Krzysztof Nuckowski, prezes firmy Budnex. – Planowana przez nas inwestycja podkreśla tożsamość miasta i związki Szczecina z morzem. Projektowane budynki w swej elewacji wpisane będą miały żagle, zwrócone w kierunku rzeki, bo właśnie rzeka ma tu grać pierwsze skrzypce. Ma ona stanowić funkcjonalną całość projektu – dodaje.

Zobacz też: Stara drukarnia w końcu doczeka się modernizacji? Jeden z najpiękniejszych budynków w Szczecinie niszczeje od lat [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sedina Apartamenty to pierwszy etap dużego założenia urbanistycznego, który na przeszło pięciohektarowej działce położonej na Kępie Parnickiej planuje gorzowski Budnex. Za koncepcję i projekt inwestycji odpowiada biuro architektoniczne FBA Szczecin, które zaprojektowało m.in. kompleks Posejdon przy Bramie Portowej.

Jak podkreśla deweloper, Sedina Apartamenty to nowe otwarcie tej części miasta. Projektowane budynki od czwartej kondygnacji będą kaskadowo wycofane względem rzeki, dzięki czemu mieszkania na wyższych kondygnacjach zyskają duże, przestronne tarasy i balkony. Taki projekt sprawia również, że same budynki nabierają lekkości, a architektoniczne detale nawiązujące do motywu żagli podkreślają oryginalny charakter samego projektu.

W pierwszej fazie inwestycji powstanie dziewięciokondygnacyjny budynek z lokalami usługowymi w parterze od strony bulwaru. Na wyższych kondygnacjach przewidziane jest miejsce pod aparthotel oraz lokale mieszkalne. Łącznie w pierwszym etapie ma ich powstać dwieście.

Elementem wyróżniającym całą koncepcję rewitalizacji tej części Kępy Parnickiej, prócz odnowienia nabrzeża jest utworzenie mariny, która będzie umieszczona w zakolu rzeki, a nie w jej głównym nurcie. Doceni to każdy posiadacz jachtu i żaglówki. Warto również zaznaczyć, że właściciele apartamentów będą mogli wykupić miejsce do cumowania w marinie na wyłączność.

Zobacz też: Otwarcie sklepu IKEA w Szczecinie. Radna: "Oczami wyobraźni widzę korki aż do Podjuch"

Sonda
W jakim miejscu wolałbyś mieszkać?
Stara drukarnia z szansą na modernizację? Budynek w centrum Szczecina niszczeje od ponad 20 lat
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany