Szczecin: Kto będzie zarządzał kompleksem Bukovasport? Miasto wybrało operatora

2021-04-08 14:42

Bukovasport ma nowego operatora. Zarząd Budynków i Lokali Komunalnych w Szczecinie wybrał firmę, która w ciągu najbliższych 12 miesięcy będzie zarządzać kompleksem sportowym w Podjuchach, na skraju Puszczy Bukowej, zrealizowanym w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego.

Swoje oferty na zarządzanie kompleksem przy ul. Skalistej złożyły dwa podmioty:

  • Centrum Edukacyjne Archidiecezji Szczecińsko – Kamieńskiej z siedzibą w Szczecinie, przy al. Wojska Polskiego 76
  • Konsorcjum firm: Społeczne Przedsiębiorstwo Usługowe Spn.s. oraz Przedsiębiorstwo Rozwoju Społecznego Spn.s. z siedzibą: Kostrzyn nad Odrą, ul. Dworcowa 2.

- Za najkorzystniejszą została uznana oferta Konsorcjum firm z Kostrzyna n/O, które za zarządzanie Bukovasport zaproponowało kwotę 213 960 zł - informuje Tomasz Klek, rzecznik miasta ds. mieszkalnictwa. - W ramach tej usługi firma zobowiązuje się między innymi do przestrzegania zasad Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, które stanowią, że kompleks powinien być ogólnodostępny i nieodpłatny dla mieszkańców Szczecina.

Za spełnienie tego warunku uznaje się udostępnienie boisk wszystkim zainteresowanym mieszkańcom co najmniej po sześć godzin dziennie od poniedziałku do piątku (w godzinach 8:00 - 22:00) oraz przez co najmniej po dziesięć godzin dziennie w sobotę i niedzielę (w godzinach 8:00 - 22:00).

Zobacz też: Szczecin: Nowa fontanna na razie nie tryśnie wodą. Wiele innych też nie

Podpisanie umowy ze zwycięzcą przetargu planowane jest w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Kiedy mieszkańcy będą mogli korzystać z kompleksu? Jak informuje Tomasz Klek, jest to uzależnione od tego jak szybko zniesione zostaną restrykcje związane z pandemią, obejmujące kompleksy sportowe.

Przypomnijmy, projekt Bukovasport został realizowany w ramach Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Powstał w miejscu starego boiska przy szkole podstawowej w Podjuchach. Teraz to teren do rekreacji, uprawiania sportu i baza trekkingowa dla miłośników Puszczy Bukowej. Kompleks może stanowić dobry punkt startu wycieczek, spacerów, biegów, nordic walking, a także miejsce wypoczynku dla rodzin. Na terenie Bukovasport powstało kilka boisk, w tym: do koszykówki i siatkówki, do tenisa ziemnego, do badmintona oraz do piłki nożnej. Powstała bieżnia, trybuny i zaplecze z sanitariatami oraz szatniami. Dodatkowo wybudowana została aktywna strefa zabaw dla dzieci - mini park linowy z wieżą i platformą widokową oraz ściany wspinaczkowe.

Zobacz też: SZCZĘŚCIARZ z Gryfina zamienił drobne na GRUBĄ KASĘ! Będzie mógł zaszaleć na zakupach!

Celnicy zlikwidowali nielegalny salon gier w Gryficach