Fontanna na ulicy Niemierzyńskiej

i

Autor: Grzegorz Kluczyński

Szczecin: Nowa fontanna na razie nie tryśnie wodą. Wiele innych też nie

2021-04-08 14:09

Wszystko wskazuje na to, że jeszcze długo nie zobaczymy wody w nowej fontannie, która powstała niedawno przy wejściu do Muzeum Techniki i Komunikacji w Szczecinie przy ul. Niemierzyńskiej. Niestety w wielu innych szczecińskich fontannach też będzie panować susza.

Budowa fontanny przy ul. Niemierzyńskiej zakończyła się jesienią. Ze względu na warunki atmosferyczne, jej uruchomienie było planowane wiosną, jednak to nie nastąpiło. Wody nie ma także w innych miejskich fontannach - ani w "Bartłomiejce" na Jasnych Błoniach, ani też na Wałach Chrobrego. Sucho jest również w wyremontowanej ostatnio "bramie wodnej" przy kościele garnizonowym na placu Zwycięstwa, czy wybudowanej zaledwie kilka lat temu fontannie na placu Zamenhofa. I nie tylko tam. Prawdę mówiąc, działającego wodotrysku nie znajdziemy prawie nigdzie w całym Szczecinie.

Zobacz też: Tesco znika ze Szczecina. Dwa sklepy zamknięte, kolejne znikną już wkrótce

Sprawą zainteresował się radny Koalicji Obywatelskiej Przemysław Słowik i skierował interpelację do prezydenta miasta.

"Szanowny Panie Prezydencie, nastała już wiosna, więc lada dzień powinien rozpocząć się nowy sezon działania fontann miejskich. Proszę o odpowiedź na poniższe zapytanie: W jakich terminach zostaną uruchomione fontanny miejskie? (proszę o wskazanie terminów dla poszczególnych lokalizacji)" - czytamy w interpelacji.

Z odpowiedzi, którą otrzymał radny wynika, że w najbliższym czasie szczecinianie będą mogli cieszyć się widokiem zaledwie dwóch wodotrysków. Jak poinformowała w odpowiedzi na interpelację Przemysława Słowika, zastępczyni prezydenta Szczecina Anna Szotkowska, jako pierwsze i na razie jedyne, uruchomione zostaną fontanny na jeziorze Rusałka i Stawie Brodowskim.

"Decyzja o uruchomieniu pozostałych fontann jest obecnie analizowana ze względu na intensyfikację pandemii koronawirusa" - czytamy w odpowiedzi. Wiceprezydent Szotkowska dodaje również, iż wciąż jest brak rekomendacji ze strony sanepidu do uruchomienia fontann w bieżącym sezonie.

Z pełną treścią interpelacji i odpowiedzi można zapoznać się tutaj.

Przypomnijmy, podobna sytuacja miała miejsce również w ubiegłym roku, gdy ze względu na zagrożenie epidemiologiczne miasto zdecydowało się na uruchomienie zaledwie kilku fontann w całym mieście.

Zobacz też: SZCZĘŚCIARZ z Gryfina zamienił drobne na GRUBĄ KASĘ! Będzie mógł zaszaleć na zakupach!

Kąpiel w fontannie