Przebudowa Estakady Pomorskiej - lipiec 2021

i

Autor: Szczecińskie Inwestycje Miejskie

Szczecin: Kolejne zmiany na Estakadzie Pomorskiej. Całkowicie zamkną jezdnię!

2021-08-18 12:23

To jedna z najbardziej uciążliwych inwestycji drogowych w Szczecinie. Przebudowa Estakady Pomorskiej każdego dnia powoduje liczne utrudnienia dla kierowców poruszających się między centrum miasta i Prawobrzeżem. W najbliższy piątek planowane jest wprowadzenie kolejnych zmian w organizacji ruchu. Warto więc zwracać szczególną uwagę na znaki drogowe i tablice informacyjne.

Na jezdni południowej obiektu układana będzie warstwa ścieralna. W związku z tym wprowadzone zostaną kolejne zmiany. Roboty będą prowadzone w godzinach nocnych.

- Od 20 sierpnia br. od ok. godziny 20:00 nastąpi całkowite zamknięcie ruchu na jezdni południowej Estakady Pomorskiej na okres 5 dni - informuje Piotr Zieliński, rzecznik spółki Szczecińskie Inwestycje Miejskie. - Ruch zostanie skierowany w tym czasie na jezdnię wspomagającą biegnącą obok Estakady.

Kierowcy do dyspozycji będą mieli również istniejący pas wyjazdowy na jezdni północnej.

- Prosimy o zachowanie uwagi oraz nie parkowanie pojazdów wzdłuż jezdni wspomagającej na ulicy Gdańskiej - dodaje rzecznik SIM.

Czytaj też: Szczecin: Radni POKŁÓCILI SIĘ podczas audycji na żywo. Padły OBELGI!

Przebudowa Estakady Pomorskiej

Najważniejszą częścią tego zadania, będzie przebudowa starego wiaduktu tramwajowo-drogowego w rejonie ulicy Gdańskiej. Obiekt, który powstał w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, znajduje się w złym stanie technicznym. Ze względów bezpieczeństwa, konieczny jest kompleksowy remont całej konstrukcji. W wyniku prac, podniesiona zostanie także klasa nośności obiektu do 40 Ton. W ramach inwestycji, przebudowany zostanie także wiadukt nad bocznicą kolejową, prowadzącą do Zespołu Elektrowni Dolna Odra S.A. Obiekt ten został zbudowany przed 1945 rokiem i przebudowany w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Jego stan techniczny ze względów bezpieczeństwa również wymaga przeprowadzenia kompleksowych prac naprawczych. Ponadto pracami objęty będzie układ drogowy w rejonie Estakady. Przebudowane zostaną obie jezdnie ul. Gdańskiej oraz przejazdy pod Estakadą. Pojawią się chodniki oraz ścieżki rowerowe. Przebudowane zostaną sieci i instalacje podziemne.

Czytaj też: Szczecińscy kierowcy znów muszą zmienić przyzwyczajenia. Kolejne zmiany na węźle Łękno

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Przebudowa ulicy Szafera w Szczecinie na finiszu. Wkrótce otwarcie