Budowa węzła Łękno - lipiec 2021

i

Autor: UM Szczecin

Szczecińscy kierowcy znów muszą zmienić przyzwyczajenia. Kolejne zmiany na węźle Łękno

2021-08-17 16:44

W tym miejscu kierowcy nie mogą narzekać na nudę. Zmiany w organizacji ruchu w okolicy powstającego węzła Łękno następują tak często, że niektórzy kierowcy nie są w stanie za nimi nadążyć. Dlatego nie warto jeździć w tym miejscu na pamięć. Kolejne zmiany nastąpią już w najbliższy czwartek, 19 sierpnia.

Tym razem zmiany spowodowane są przebudową skrzyżowania al. Wojska Polskiego i ul. Zaleskiego. Od czwartku ruch pojazdów zostanie skierowany w tym miejscu na jezdnię południowo-zachodnią, czyli tę, która prowadzi w stronę centrum. Samochody będą się nią poruszać w obu kierunkach. W dalszym ciągu zamknięty będzie odcinek ul. Zaleskiego od al. Wojska Polskiego do ul. Wyspiańskiego. Bez zmian pozostają wytyczone objazdy ulicami Piotra Skargi i Wyspiańskiego (do ul. Słowackiego) i ulicami Papieża Pawła VI i Arkońską (w stronę al. Wojska Polskiego).

Czytaj też: Dobra wiadomość dla kierowców. Ulica Szafera zostanie otwarta [ZDJĘCIA, WIDEO]

Węzeł Łękno to jedna z największych i ważniejszych do zrealizowania inwestycji drogowych w tej perspektywie unijnej. Projekt obejmuje budowę kolejnego fragmentu tzw. Trasy Średnicowej (od ul. Arkońskiej i Niemierzyńskiej do Alei Wojska Polskiego), przebudowę linii kolejowej biegnącej wzdłuż nowej jezdni oraz budowę poziomowego skrzyżowania przy alei Wojska Polskiego. Docelowo węzeł pełnić będzie funkcję centrum przesiadkowego dla Szczecińskiej Kolei Metropolitalnej.

Sonda
Czy często stoisz w korkach?
Przebudowa ulicy Szafera w Szczecinie na finiszu. Wkrótce otwarcie